XVI Turniej Zdrowia i Bezpieczeństwa Przedszkolaków.

Bezpieczeństwo i zdrowie dziecka na terenie przedszkola jak i poza nim to podstawowe zadanie dla nauczycieli, opiekunów oraz innych pracowników przedszkola. Na co dzień dzieci z naszego przedszkola utrwalają wiadomości na temat bezpieczeństwa zabaw w przedszkolu, w ogrodzie i w domu oraz bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach.

Kolejny… XVI Turniej Zdrowia i Bezpieczeństwa odbył się 28 lutego 2024r w naszym przedszkolu i sprawdził właśnie tę wiedzę wśród przedszkolaków.

Turniej przebiegał pod hasłem „ O zdrowie i bezpieczeństwo dbamy, zasad zawsze przestrzegamy”

W turnieju udział brały z najstarsze grupy przedszkola – Tygryski, Gumisie oraz Duszki wraz z personelem przedszkola. Na początku spotkania pani dyrektor Renata Klimowicz przywitała drużyny, gości oraz szanowne jury, w którego skład wchodzili:

– sierżant szt. Pan Mariusz Dalka – przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim,

– Pan Szymon Waligóra – prezes Zarządu OSP w Kamieniu Pomorskim,

– Pani Urszula Kozieł i Pani Agata Brzęczkowska-Tutak – przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kamieniu Pomorskim,

– Pani Julia Łastowska-Mietluk i Pani Katarzyna Stoltman – przedstawicielki Rady Rodziców.

Turniej przebiegał w oparciu o treści zawarte w programie wychowania przedszkolnego dotyczące aktywności ruchowej i zdrowotnej w zakresie: nasze bezpieczeństwo na co dzień, nasza sprawność ruchowa; dbamy o nasze zdrowie. Dodatkowo został wzbogacony zadaniami dotyczącymi Ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Zdrowo i Sportowo” oraz rozstrzygnięciem konkursu plastycznego „Każdy przedszkolak wie, że ruch ważny jest” ( lista dzieci nagrodzonych zamieszczona jest na stronie przedszkola).

Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na temat zdrowia i bezpieczeństwa, odgadywały zagadki, rywalizowały w konkurencjach sportowych oraz znakomicie pamiętały ważne numery alarmowe. Wszystkie drużyny za swoją pracę otrzymały nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dziwnowie.

Następnego dnia swój Mini Turniej miały młodsze grupy: Smerfy oraz Misie. Zadania do zrealizowania podczas ich rywalizacji były dostosowane do możliwości dzieci młodszych.

Opracowanie: Anita Chudy i Izabela Łyjak