Wycieczka ,, Duszków” do ,, Magicznego Zakątka” w Tarnówku

1. października, dzieci z grupy ,,Duszki’’ wraz ze swoimi bliskimi- pojechały na wycieczkę do ,, Magicznego Zakątka’’ w Tarnówku.

Celem wycieczki była integracja dzieci z bliskimi, poznanie zdrowego trybu życia, umożliwienie kontaktu ze zwierzętami hodowlanymi, zdobywanie wiedzy o tym skąd się bierze mleko a także dostrzeganie piękna przyrody oraz wartości jakie dostarcza człowiekowi.

Gospodarze zaprosili wszystkich do farmy proponując zwiedzanie jej całej , oglądanie miejsc w których zwierzęta mieszkają, karmienie marchewką i jabłkami pięknych różnokolorowych alpaków, królików, kóz, owiec, krów. Głaskanie, dotykanie, karmienie to doświadczenia, które umożliwiły wszystkim uczestnikom zdobycie wiedzy o zwierzętach hodowlanych w tym gospodarstwie. Dzieci brały udział w udoju sztucznej krowy oraz poznały smak mleka przez degustację prawdziwego mleka. Ważnym punktem wycieczki była pomoc dzieci w tworzeniu serków podpuszczkowych. Był grill  z pieczonymi kiełbaskami oraz przepyszna pizza. Dużą atrakcją był plac zabaw  oraz przejazd ,,Beczkowym pojazdem”. Na koniec wycieczki dzieci wykazały się dużą wiedzą w  quizie ,,Wiedzy o mleku i przetworach mlecznych’’.

Atmosfera w trakcie wycieczki była miła i pełna życzliwości. Dzieci wracały z wycieczki radosne, uśmiechnięte i szczęśliwe. Połączenie zabawy, bliskości, wiedzy to ciekawe spotkanie w ,, Magicznym Zakątku’’ w Tarnówku.

Opracowała; Grażyna Redźko