Wycieczka do Jednostki Wojskowej

Dnia 3 stycznia już w Nowym Roku dzieci z grup Gumisie i  Tygryski wraz z Paniami  wyruszyły na wycieczkę do Klubu 8 Batalionu MW przy Jednostce Wojskowej w Dziwnowie.

Celem wycieczki było poznanie nowych miejsc pracy i zawodów wykonywanych przez rodziców oraz zapoznanie się ze specyfiką pracy żołnierzy.

Po dotarciu na miejsce zostaliśmy przywitani przez zastępcę dowódcy kmdr ppor. Marka Żarnowskiego oraz chor. Waldemara Wachowicza oraz Panie pracujące w Klubie Batalionowym – Panią Martę oraz Panią Karinę. Od razu wzrok dzieci przykuł się do sprzętu wojskowego, który stał na placu i który specjalnie czekał na nas. Przystąpiliśmy do zwiedzania, obiekty które przeszliśmy wszerz i wzdłuż oraz obejrzeliśmy z każdej strony to: działo przeciwlotnicze, PTS amfibia ( transporter pływający) oraz wojskowa straż pożarna.

Przy straży pożarnej Panowie strażacy pokazali dzieciom wyposażenie wozu oraz pokazali zastosowanie niektórych rzeczy będących na jego wyposażeniu. Wszystkie zademonstrowane pojazdy oraz działo zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie.

Po zwiedzaniu przeszliśmy do Klubu gdzie dzieci obejrzały film edukacyjny o Niedźwiedziu Wojtku oraz przypomniały sobie jakie są symbole narodowe naszego kraju.

Na koniec Panie z Klubu zaprosiły dzieci na warsztaty – do wykonania była kartka na Dzień Babci i Dziadka, który to dzień to zbliża się wielkimi krokami.

Dzieci na zakończenie spotkania wręczyły Paniom laurkę w podziękowaniu za miło spędzony czas i z uśmiechem na buzi oraz ogromem wrażeń wróciły do przedszkola.

Kto wie, może po tym spotkaniu ktoś będzie chciał zostać żołnierką albo żołnierzem?

Opracowała: Anita Chudy