Tygryski i Alpaki

Dnia 2 czerwca dzieci z grupy Tygryski wraz z Paniami – Beatą Arczyńską, Anitą Chudy, Magdaleną Jankowską oraz Rodzicami pojechały w ramach Dnia Dziecka na wycieczkę do Dziadkowizny Skalno – Zagroda Edukacyjna, Alpaki i inne zwierzaki.

Celem wycieczki było kształtowanie odpowiednich postaw i umiejętności do otaczającego świata przyrody, dostrzegania jej piękna oraz wartości jakie dostarcza człowiekowi , wspólna zabawa i integracja z rodzicami.
Dzieci po przyjeździe zwiedzały zagrody w których mieszkały zwierzęta. Odwiedziliśmy kury, świnki, królika ale największą atrakcją były….alpaki. Mieszkały w zagrodzie razem z owcami i kozami, można było je głaskać oraz karmić marchewką. W Zagrodzie Edukacyjnej oprócz zwierząt były też inne atrakcje – można było zobaczyć jak wygląda traktor, poskakać
na belach z siana, przygotować pyszny posiłek w kuchni dla dzieci. Rodzice mogli również karmić zwierzątka, napić się kawy oraz odpocząć na leżaczkach. Atrakcji i zabawy było co niemiara. Zjedliśmy tam pyszną kiełbasę z grilla, która nam dała dużo siły w następnej zabawie – w przeciąganiu liny (rodzice kontra przedszkolaki) – oczywiście dzieci wygrały !
Na koniec pobytu każdy mały czy duży mógł spróbować swoich sił w dojeniu krowy, specjalnej do edukacji. Kto chciał mógł narysować sobie lub zostawić na specjalnej tablicy obrazek z alpaką. Po zrobieniu wspólnego zdjęcia, podziękowaliśmy za miłe przyjęcie oraz super atmosferę i szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola. To był udany Dzień Dziecka .
Opracowanie: Anita Chudy, Beata Arczyńska