Turniej matematyczny w ramach obchodów Dnia Matematyki

Z matematyką mamy do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto, które przypada corocznie 12 marca.

W ramach obchodów Dnia Matematyki w dniu 12 marca br. już  po  raz   kolejny zorganizowany został w naszym przedszkolu Turniej   matematyczny dla wszystkich  grup przedszkolnych.

Głównymi celami turnieju  było rozbudzanie  zainteresowań  przedszkolaków  matematyką wraz z rozwijaniem logicznego myślenia podnoszeniem kompetencji matematycznych dzieci.

Organizatorki  przygotowały szereg matematycznych zadań  tematycznych dostosowanych do wieku i możliwości dzieci.

Przedszkolaki aktywnie i z uśmiechem na twarzy przechodziły przez kolejne etapy turniejowe, gdzie liczyły, rozwiązywały zagadki matematyczne oraz konstruowały z figur geometrycznych bogate w szczegóły postacie. Ważnym elementami turniejowymi były zadania matematyczne na sportowo w ramach projektu „Zdrowo i Sportowo” realizowanego w przedszkolu w tym roku.

Z obserwacji dzieci podczas zabaw matematycznych wynika, że matematyka  jest dla nich ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje maluchom dużo radości.

Opracowały: A.Chudy, M.Sowa, B.Arczyńska