Październik w Misiach

Dzień Drzewa – 11.10.2023 r.   – tego dnia Misie rozmawiały o drzewach, ich znaczenia dla człowieka i zwierząt. Następnie wyszły na spacer do parku, by obserwować drzewa, dotykać ich, przytulać się do nich i poznawać ich dotyk. Z radością wspólnie wybrały drzewko w parku (dąb ), który będzie przez lata obserwowane i doglądane.

13.października to dzień, w którym wraz ze starszymi kolegami i koleżankami brały udział w obchodach Dnia Edukacji Narodowej i po raz pierwszy stały na scenie śpiewając  piosenkę „Warzywa i owoce”.

26.paździenika nastał dzień pasowania na przedszkolaka. Nie tylko dzieci przeżywały tę uroczystość – rodzice również byli zestresowani. Dzieci przedstawiły część artystyczną w postaci piosenek, układów tanecznych do piosenek, wierszyk. Z powodzeniem „zdały egzamin” a następnie wychowawczyni p. Magdalena Sowa dokonała uroczystego pasowania. Dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki w postaci maskotki misia i uroczego misiowego medalu zakupionych przez rodziców z naszej grupy. Po części artystycznej rodzice przebrali dzieci w stroje sportowe, szybko pomogli uporządkować salę z krzesełek po to, by wspólnie bawić się z dziećmi podczas zabaw kierowanych przez wychowawczynie (M. Sowę oraz A. Chudy) metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Radości było bardzo dużo. Na zakończenie uroczystości rodzice szybciutko przenieśli przygotowane przez siebie stoły z poczęstunkiem i wszyscy mogli odpocząć po intensywnym dniu.

Wtorek 31.października do Dzień Dyni w grupie misiowej. Tego dnia dzieci zobaczyły ogromne dynie w sali przyniesione przez p. Szymona Waligórę, mogły ich dotknąć, powąchać i zobaczyć, jak wygląda w środku. Zabawa sensoplastyczna dynią to próba przez strachem dotykania substancji sobie nieznanych pod okiem nauczyciela. To niwelowanie niechęci i poznanie, że zabawa miąższem dyni przy wyciąganiu pestek może być fajna.

Opracowała: Magdalena Sowa