Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada o godzinie 12.00,  w Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Józefa  odbyła się uroczysta Msza Święta, w 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz naszej gminy na czelne z burmistrzem panem Grzegorzem Jóźwiakiem i przewodniczącą Rady Miejskiej panią Ewą Trzebińską – Brzezińską.  Nie zabrakło również przedstawicieli Rady Miejskiej, szkół i instytucji gminnych, służb mundurowych, rad sołeckich oraz mieszkańców naszej gminy. Nasze przedszkole było reprezentowane przez panią dyrektor Renatę Klimowicz oraz nauczycielki i dzieci z grupy „Gumisie” i „Tygryski”, które zaśpiewały pieśni patriotyczne i hymn państwowy. Następnie pod Pomnikiem Zwycięstwa odbyła się druga część uroczystości,  w trakcie której, w asyście kompani honorowej został odczytany apel poległych i złożono kwiaty, będące hołdem dla wszystkich, którzy oddali życie w walce o niepodległość naszego kraju.

Opracowały: Izabela Łyjak i Anita Chudy