Mikołajki w Publicznym Przedszkolu ,, Promyk Słońca” w Dziwnowie

„Dzwonią już dzwoneczki. Wesoło jest wszędzie.

Bo Święty Mikołaj do nas przybędzie…”

Mikołaj w przedszkolu to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku. Dzieci przygotowują się do niego bardzo starannie. Rysują swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów, uczą się piosenek, które prezentują przed tak wyjątkowym gościem
i z niecierpliwością czekają.

Dnia 6 grudnia 2022 roku w Publicznym Przedszkolu „Promyk Słońca” w Dziwnowie słychać było głośne pukanie. Pani dyrektor Renata Klimowicz otworzyła drzwi, w których stanął Św. Mikołaj z workiem pełnym prezentów, a następnie zaprosiła miłego gościa do naszych najmłodszych przedszkolaków.

Dzieci z grupy V „Misie” pierwszy raz witały Mikołaja w przedszkolu. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Przedszkolaki zaprosiły Mikołaja do wspólnej zabawy przy piosence „Pomocnicy Św. Mikołaja” następnie pomogły spakować „Mikołajowy” worek oraz zaśpiewały Mikołajowi przygotowaną specjalnie na tę okazję piosenkę z inscenizacją ruchową „Dzyń, dzyń, dzyń”. Dzieci pięknie pożegnały się ze Św. Mikołajem i przystąpiły do wykonania ostatniego zadania, którym było stemplowanie palcami maczanymi w farbie, kolorowanki Św. Mikołaja. Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie, ale dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, bardzo ładnie się bawiły pokonując lęk i niepewność.

Dzieci z grupy I „Smerfy” powitały Mikołaja piosenką „Mój kochany Mikołaju” Na ręce Św. Mikołaja przekazały własnoręcznie narysowane portrety Św. Mikołaja oraz listy, w których narysowały swoje marzenia. Pani Bożena odczytała list do św. Mikołaja, a dzieci zaprosiły gości do wspólnych zabaw muzyczno-ruchowych. Zaprezentowały swoje umiejętności rozwiązując zagadki, pięknie recytując wiersz oraz śpiewając piosenkę z opowieścią ruchową „Pędzą białe sanie…!”

„Dzwonią dzwonki cały czas Mikołaju przyjdź do nas” – tak dzieci z grupy II „Duszki” powitały Św. Mikołaja. Piosenki „Mikołaj z czerwonym nosem”, „Siedem reniferów”, układy taneczne, inspiracje muzyczne „Święty Mikołaj”, zagadki, list do Świętego Mikołaja to tylko niektóre atrakcje, które przygotowały dzieci wraz z paniami.

Dzieci z grupy III „Gumisie” świętowanie tego szczególnego dnia rozpoczęły piosenką „Santa is coming”, tańczyły z miotłą w kole do piosenki o tematyce świątecznej, przechodziły pod miotłą, liczyły z wykorzystaniem klamerek, rozwiązywały świąteczne kalambury, ćwiczyły pamięć grając w memory. Wspólnie z Mikołajem wykonały taniec z miotłą oraz pięknie zaśpiewały piosenkę „Mikołaj z czerwonym noskiem”. Na koniec wykonały przy stolikach prace graficzne o tematyce mikołajkowej.

„Tygryski” na spotkaniu z Mikołajem bawiły się rozwiązując magiczne świąteczne zadania zawarte w liście od Elfów. Były to między innymi: „Psikus”, „Zagubione ubrania Św. Mikołaja”, „Mikołaj bez sanek”, „Gdzie te renifery”, „Popsute kolędy”, „Choinka
z kiełbaskami”, „Mikołaj bez brody”, „Zoo na biegunie”, „Mikołaj utknął w kominie”, „Coś jest nie tak z tymi prezentami”. Zabawy przeplatane były piosenkami „Świąteczna gąsienica”, „Mikołaj z czerwonym nosem” oraz „Jadą w saniach dzieci”.

Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami wszystkie dzieci w grupach obdarował prezentami. Na twarzach dzieci malowała się radość i przejęcie. Dziękujemy Święty Mikołaju, że nie zapomniałeś o nas, bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

Opracowały: Bożena Zajączkowska, Anna Franczak