,,Jesienne warsztaty” w Grodnie

Wszystko co widać dookoła w przyrodzie świadczy o tym, że na dobre rozgościła się już  u nas pani Jesień, z pewnością dla wielu najpiękniejsza pora roku. Wraz z jej nadejściem przedszkolaki lubią zbierać i gromadzić: kasztany, żołędzie, jarzębinę, liście i inne dary natury wykorzystywane podczas różnorodnych zajęć dydaktycznych w przedszkolu. W celu pogłębienia swojej wiedzy przyrodniczej, dzieci z grupy „Gumisiów” i „Tygrusków” wybrały się 19 listopada 2023 r. na „Jesienne warsztaty” do Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w zajęciach realizowanych  w duchu idei leśnej edukacji stwarzającej alternatywne metody pracy z dziećmi, wykorzystującej przygodę jako czynnik sprzyjający rozwojowi oraz edukacji. Zajęcia prowadzone były przez panią Izabelę Biernat, absolwentkę Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody na Uniwersytecie Gdańskim oraz studentkę w Akademii Twórców Farrenhaita na kierunku rysunek i projektowanie. Łącząc swoje pasje z umiejętnościami, pani Izabela w interesujący sposób przekazała dzieciom wiedzę przyrodniczą i ekologiczną zachęcając je do kreatywnej, twórczej zabawy. Dzięki łączeniu różnych metod przedszkolaki bez problemu były w stanie rozpoznać z którego drzewa pochodzą znalezione liście, owoce i nasiona. Wykorzystując przyrodnicze znaleziska dzieci stworzyły piękne jesienne obrazki. Mogły również zweryfikować swoją dotychczasową wiedzę o przyrodzie w trakcie interaktywnej prezentacji, a spostrzegawczość sprawdziły podczas uzupełnianiu kolorowanki autorstwa pani Izabeli.

Opracowały: Izabela Łyjak i Anita Chudy