Jasełka

15.grudnia 2022 r., godzina 16:15, Publiczne Przedszkole „Promyk Słońca” w Dziwnowie. To czas i miejsce, gdzie po 3 latach można było obejrzeć przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci z grupy III i IV pod kierunkiem pań: Magdaleny Sowy, Beaty Arczyńskiej, Anity Chudy i Izabeli Łyjak z pomocą pani Magdaleny Podolskiej, Magdaleny Jankowskiej oraz Karoliny Skotni.

Była to opowieść  pt.” Mały pastuszek i  Wielki rozbójnik – historia o tym, jak dobro zło zwycięża”. Aktorzy w swym przedstawieniu  pokazali, że bycie dobrym może zaskoczyć wszystkich ale daje nam dużo radości.

Dzieci bardzo dobrze odegrały swoje role, pięknie pokazały swoje umiejętności aktorskie oraz wokalne. Wszystko ze sobą współgrało – treści mówione, śpiewane oraz dekoracja, za którą bardzo dziękujemy rodzicom pod kierunkiem pani Małgorzaty Zawadzkiej oraz Bożeny Szudarek. Serdeczne podziękowania należą się również wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniach do jasełek.

Po przedstawieniu pani Dyrektor wraz z Marią i Józefem złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne i noworoczne. Zaproszeni goście oraz ksiądz proboszcz podziękowali aktorom i opiekunom za przedstawienie a dzieci otrzymały słodkie poczęstunki. Panie przedstawiły naszych bohaterów i role, które odgrywali i na zakończenie odśpiewana została jeszcze jedna pastorałka „Dzyń dzyń”.

Bohaterowie przedstawienia:

• Pola Kujawa
  1. Staruszek – Filip Grela
  2. Dziewczynka – Zuzanna Czekalska

Chór tworzyły dzieci pięcioletnie, które fantastycznie uzupełniały całe przedstawienie, a w  przyszłym roku szkolnym to oni będą grali główne role.

Słowami pastuszka składamy Państwu życzenia samych szczęśliwych chwil w nadchodzących Świętach Bożego Narodzenia i do zobaczenia na kolejnych przestawieniach jasełkowych J :

NIECH NAM DZIECIĘ BŁOGOSŁAWI,

ABY KAŻDY Z NAS ŻYŁ PIEKNIE,