Jasełka

Okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei oraz serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. Przygotowania do Jasełek  w naszym przedszkolu trwały wiele dni, w trakcie których uczyliśmy się ról,  kolęd i pastorałek.

14 grudnia 2023 r. o godz.16 15 , w sali widowiskowej naszego przedszkola, która w ten dzień za sprawą rodziców zamieniła się w Betlejem, dzieci z grypy „Gumisie” i „Tygryski” rozpoczęły jasełkowe przedstawienie.  Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali, przedszkolaki na moment przestały być zwykłymi dziećmi i zmieniły się  w najświętszą rodzinę, anioły, pasterzy, pasterki, osiołka i królów, przenosząc wszystkich obecnych w czasy sprzed dwóch tysięcy lat. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, recytowane wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni.

Wielkie podziękowania należą się również rodzicom dzieci z grupy „Gumisie” i „Tygryski”, którzy po raz pierwszy w historii przedstawień jasełkowych w naszym przedszkolu, wystąpili jako chór. Jasełka wprowadziły wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Na koniec pani dyrektor Renata Klimowicz złożyła wszystkim uczestnikom jasełkowego misterium świąteczne i noworoczne życzenia. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz wzmacniają serdeczne relacje między nami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które poświęciły swój czas i wsparły nas  przy powstawaniu i realizacji występu jasełkowego.

Opracowały: Anita Chudy i Izabela Łyjak