Gumisie i II miejsce w Konkursie Wielkanocnym

W ramach zajęć przedszkolnych „ Jak powstaje książka?” oraz w ramach konkursu organizowanego w tym samym czasie przez Dom Kultury w Dziwnowie o „Przygodach Zajączka Wielkanocnego” grupa Gumisie z Paniami Anitą Chudy, Magdaleną Sową, Magdaleną Podolską oraz Andżeliką Ratajską „stworzyła” swoją własną książkę.

Wszystkie dzieci pracowały nad tekstem książki, a chętne robiły ilustracje. Tytuł książeczki to „ Zajączek Wielkanocny i Gumisie”. Opowiada ona o przygodach zajączka Mateusza, kurki Aldony i wiewiórki Ady. Wszyscy mieszkają w Dziwnowie i razem z dziećmi z grupy Gumisie pomagają kurce w malowaniu jajek.
W ten sposób dzieci w praktyce dowiedziały się jak powstaje książka, kto to jest bohater, autor, a także gdzie umieszczamy tytuł książki, rozwijały swoją inwencję twórczą oraz wzięły udział w konkursie.
Efektem tej wspaniałej współpracy jest II miejsce! jakie dzieci otrzymały w konkursie no i oczywiście nagroda w postaci puzzli oraz słodyczy.
Gratulujemy !!!