Dzień Mamy i Taty w Publicznym Przedszkolu „Promyk Słońca”

W bieżącym roku szkolnym kultywowanie tradycji świętowania Dnia Mamy i Taty rozpoczęliśmy konkursami plastycznymi pt.: „Świat rodziny oczami dziecka”. oraz „Świat przedszkola oczami rodziców”.

Konkursy zostały rozstrzygnięte podczas uroczystego koncertu dla mamy i taty, który odbył się w sali widowiskowej Publicznego Przedszkola „Promyk Słońca” w Dziwnowie dnia 25 maja. W trakcie koncertu grupy I „Misie” oraz grupy I „Smerfy” zaproszeni goście usłyszeli: wiersz „Na powitanie” w wykonaniu dzieci z grupy

I „Smerfy”. Następnie wystąpiły dzieci z grupy V „Misie”, które zaśpiewały piosenkę „Mamusiu kochana”, wyrecytowały wiersz „Dla taty”, zatańczyły do utworu „Contradanza” Beethovena oraz zaprezentowały instrumentację „Dla Przyjaciela”. Przedszkolaki z grupy
I „Smerfy” zatańczyły taniec „Tarantella”, wyrecytowały wiersz „Zawołajmy wszyscy razem” oraz „Dziś słoneczko jasno świeci”, zaśpiewały piosnkę „Uśmiechnij się” oraz „Kocham Cię mamusiu”. Na zakończenie wykonały instrumentację do utworu „Tango”.
Koncert dzieci z grup II, III i IV zatytułowany był „Niespodzianki dla mamy i taty” Dzieci zaprezentowały piosenkę „Dzień pełen niespodzianek”, taniec do utworu „Tarantella”, piosenkę „Codzienne układanki” z układem tanecznym, zabawy rytmiczne do Kankana Offenbacha, układ ruchowy do utworu Habanera z Carmen Bizeta, taniec disco do utworu „Tańcz, tańcz, tańcz” oraz piosenkę „O mamo, tato”.
Na zakończenie występów artystycznych dzieci zatańczyły wspólnie z instruktorem tańca Tomaszem Konury tańce, których uczą się w trakcie zajęć tanecznych w tym; „Taniec disco”, „Sambę” oraz „Walca”. Wiersz „Dziś składamy kochanym rodzicom gorące życzenia” zakończył część artystyczną.
Na zakończenie obu uroczystości odbyło się ogłoszenie wyników konkursów plastycznych organizowanych przez przedszkole „Świat rodziny oczami dziecka” konkurs przeznaczony dla dzieci i „Świat przedszkola widziany oczami rodziców”, konkurs przeznaczony dla rodziców oraz wręczenie nagród laureatom. Świętowanie zakończył „słodki poczęstunek” w poszczególnych salach oraz własnoręcznie przygotowane niespodzianki.
Koncert, który połączył obie uroczystości Dzień Mamy oraz Dzień Taty to wspaniała okazja do uhonorowania mam oraz tatusiów za trud włożony w wychowanie, to okazja do wyrażenia miłości i szacunku dla rodziców, okazja do wzmocnienia więzi emocjonalnej z rodzicami, przez wspólne przeżywanie radości przebywania z sobą, to prezentowanie umiejętności wokalnych, tanecznych, a także czerpanie radości ze sprawiania innym niespodzianek z okazji ich święta. Dziękujemy wszystkim gościom za obecność.

Opracowały: Bożena Zajączkowska, Anna Franczak