Dzień Edukacji Narodowej

„ Dzisiaj jest dzień wyjątkowy, bo świętujemy Dzień Edukacji Narodowej” – tymi słowami dzieci z grupy IV „Tygryski” przywitały wszystkie osoby zgromadzone w sali widowiskowej przedszkola, które zaszczyciły nas swoją obecnością z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Wraz z dziećmi zaproszonych gości powitała dyrektor przedszkola pani Renata Klimowicz.  Mieliśmy przyjemność gościć : burmistrza Dziwnowa pan Grzegorza Jóźwiaka, przedstawicieli Rady Miejskiej w Dziwnowie, dyrektorów i kierowników zaprzyjaźnionych instytucji, przedstawicieli służb mundurowych, ks. prałata Andrzeja Misia, emerytowanych pracowników przedszkola oraz przedstawicieli Rady Rodziców.

Pani dyrektor w swoim przemówieniu skierowała do pracowników słowa uznania,                za sumienną i pełną zaangażowania pracę, wręczając stosowne nagrody oraz podziękowania. W trakcie wręczania okazjonalnych dyplomów, dzieci z grupy III i IV recytowały wierszyki przeznaczone dla pracowników pełniących różne funkcje w przedszkolu. Każdy emerytowany i obecny pracownik przedszkola otrzymał od dzieci upominek w postaci jesiennej laurki.                Do życzeń i podziękowań dla wszystkich pracowników przedszkola dołączyli się również zaproszeni goście, wręczając kwiaty, a także słodkie upominki dla dzieci na ręce pani dyrektor. Rada Rodziców obdarowała pracowników pięknymi życzeniami oraz wrzosami.

Po oficjalnej części uroczystości, wszystkim obecnym w sali widowiskowej został zaprezentowany „Koncert na jesienną nutę”, w której swoje umiejętności taneczne, wokalne oraz instrumentalne zaprezentowały dzieci z poszczególnych grup.

• Grupa V „Misie” – zaśpiewała piosenkę z układem ruchowym pt. „Owoce i warzywa”.
  • Grupa I „Smerfy” – zaprezentowała piosenkę wraz z instrumentacją pt. „Orkiestra”.
  • Grupa II „Duszki” – przedstawiła piosenkę wraz z instrumentacją „Co nam jesień przyniesie?”.
  • Grupa IV „Tygryski” – zaśpiewała i zatańczyła do piosenki pt. „Kłótnia kaloszy”.
  • Na koniec zaprezentowała się grupa III „Gumisie” grając i tańcząc do piosenki pt. „Jesień pędzlem malowała”.

Koncert spotkał się z ciepłym przyjęciem wśród zgromadzonej publiczności, która nagrodziła małych artystów gromkimi brawami. Na zakończenie pani dyrektor Renata Klimowicz zaprosiła pracowników oraz przybyłych gości na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców z naszego przedszkola, którym serdecznie za to dziękujemy.

Opracowały: I.Łyjak, A.Chudy