Dzień Dziecka w Publicznym Przedszkolu „Promyk Słońca”

„Kiedy śmieje się dziecko
śmieje się cały świat”
(Janusz Korczak)

Każdy dzień w naszym przedszkolu jest ciekawy i radosny, jednak 1 czerwca to dzień wyjątkowy, kiedy dzieci czują się szczególnie ważne, a dorośli dwoją się i troją by przygotować dla nich wyjątkowe atrakcje. To jeden z najradośniejszych dni w roku, na który
czekają starsze i młodsze przedszkolaki. W tym roku świętowanie w Publicznym Przedszkolu „Promyk Słońca” w Dziwnowie rozpoczęła grupa „Duszki”. Dnia 18 maja 2023 roku dzieci wraz z rodzicami wybrały się na wycieczkę autokarową do Parku Wieloryba w Rewalu.
W czterech specjalnie przygotowanych sekcjach tematycznych: Bałtyk, Giganci z oceanów, Potwory z głębin oraz Piraci i papugi przedszkolaki poznawały mieszkańców mórz i oceanów oraz inne stworzenia morskie min. rekiny wieloryby, kałamarnice. Pirat przewodnik zaprosił wszystkich do zabawy „Poszukiwanie skarbów”, a odnaleziony skarb sprawił wszystkim wielką radość. Po wyczerpującej przygodzie dzieci zostały zaproszone na poczęstunek. Po sytym posiłku czekały na nie pirackie atrakcje. Jedną z nich było odnalezienie skarbu przez rodziców, w którym ukryte były prezenty dla dzieci.
Najmłodsza grupa przedszkolna „Misie” 29 maja br. wybrała się do Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie, aby wspólnie z rodzicami obchodzić swoje święto. Na miejscu czekała pani Andżelika Szocik, która zaprosiła dzieci na wycieczkę po parku, gdzie maluchy oglądały miniaturowe latarnie morskie, oraz mini pociągi pędzące po torach. Przedszkolakom najbardziej podobała się stacja z pociągami z bajki „Tomek i przyjaciele”, tam też mogły z bliska obejrzeć i dotknąć każdej lokomotywy. Kolejną atrakcją był przejazd kolejką parową dla dzieci oraz rodziców, dzieci w rączce dumnie trzymały bilety, które kasował pan konduktor. Tego dnia nie zabrakło zabaw w piasku, dmuchanego zamku, pieczonej kiełbasy oraz lodów. Było dużo radości i śmiechów.
1 czerwca cztery grupy przedszkolne „Misie”, „Smerfy” „Duszki” oraz „Tygryski”
wybrały się na bajkę „Wróżka zębuszka” do Miejskiego Domu Kultury w Dziwnowie, a dzieci z najstarszej grupy „Gumisie” do pizzerii „Wczasowisko” pani Karoliny Tomczak na warsztaty robienia pizzy, gdzie samodzielnie rozciągały ciasto, mogły same przygotować dodatki, które lubią. Nie zabrakło również deseru w postaci lodów. Wszystko zorganizowane było na najwyższym poziomie, dopięte na ostatni guzik, w przemiłej atmosferze. Grupa I „Smerfy” świętowała jeszcze 2 czerwca zajadając się lodami w kawiarni „Cafe Rosa” państwa Poleckich.
To był wspaniały tydzień wypełniony radością i uśmiechem. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za prezenty niespodzianki, z okazji Światowego Dnia Dziecka, dzięki którym ten dzień w naszym przedszkolu był jeszcze bardziej wyjątkowy. Dzieciom życzymy
dużo zdrowia, beztroski i wiele radości.

Opracowały:
Bożena Zajączkowska