DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października, jak co roku, uroczyście obchodzimy w naszym przedszkolu DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. Zapraszani są wówczas wszyscy pracownicy naszej placówki – ci obecni, ale również ci, którzy przeszli na zasłużoną emeryturę. Wśród gości zaproszonych są również przedstawiciele Urzędu  Miasta, placówek współpracujących z przedszkolem (OPS, MBP, ZOOiK ), przedstawiciele Rady Rodziców i oczywiście dzieci i chętni do obejrzenia poczynań swoich kochanych dzieci rodzice.

Tak też zadziało się również w tym roku szkolnym. Po czasie, w którym COVID był na porządku dziennym, dzieci z grupy III i IV wraz z paniami ( Magdaleną Sową, Izabelą Łyjak, Magdaleną Podolską, Karoliną Skotni, Beatą Arczyńską, Anitą Chudy oraz Magdaleną Jankowską) poprowadziły uroczystość.

Grupa IV piosenką „Świat to wielka tajemnica” wprowadziła wszystkich w atmosferę spotkania.  Pani Magdalena Sowa prowadząc uroczystość powitała wszystkich przybyłych gości i oddała głos pani dyrektor Renacie Klimowicz, która w kilku słowach podziękowała wszystkim za wytężoną pracę i wręczyła podziękowania dla wszystkich pracowników. Zaprosiła również na scenę nasze „emerytki”, którym upominki wręczyły dzieci z grupy IV. Następnie podziękowania wraz z kwiatami ze swojej strony przekazali zaproszeni goście (p. Iwona Szulc, pracownicy ZOOiK – u, OPS – u oraz Rada Rodziców naszego przedszkola).

Następnie p. M. Sowa zaprosiła wszystkich do obejrzenia i wysłuchania „Jesiennego koncertu”. Grupa V pod opieką p. Anny Franczak, Agaty Jurkowskiej oraz Jolanty Chudy przedstawiły zabawę w kole „Jeżyk i liście”, następnie dzieci z grupy I z panią Grażyną Redźko oraz Andżeliką Ratajską powiedziały wiersz „Smerfy”. W dalszej kolejności były dzieci z grupy II pod opieką p. Katarzyny Kołakowskiej oraz Kamili Szatanik w instrumentacji do piosenki „W lesie”. Grupa III i IV wspólnie zaprezentowały się w piosence z tańcem i instrumentacją pt. „Kap, kap”. I tu nastąpiła niespodzianka, gdyż kurtyna się zasunęła…. Zadzwoniły trzy teatralne dzwonki i kolejnej odsłony przedstawienia nastał czas.  Grupa III i IV wystąpiła w przestawieniu „Skecz na Dzień Nauczyciela”, a poszczególne grupy zaśpiewały piosenki dla swoich Pań. Na zakończenie wszyscy bili brawo a pani dyrektor dziękując za przedstawienie zaprosiła zaproszonych gości i wszystkich pracowników na kawę i ciasto przygotowane przez rodziców naszego przedszkola. Bardzo wszystkim za to dziękujemy .

Opracowała: M. Sowa