2023 zakończenie roku szkolnego

„Drodzy absolwenci… od kilku lat tworzyliście z nami przedszkolną rodzinę. W życiu jednak wszystko się zmienia… do szkoły już niedługo pójdziecie…”

– takimi słowami pani dyrektor Renata Klimowicz dnia 22 czerwca br. żegnała absolwentów naszego przedszkola.
Uroczystość podsumowująca pracę w roku szkolnym 2022/2023 w Publicznym Przedszkolu „Promyk Słońca” w Dziwnowie, ślubowanie 6-latków, podziękowanie rodzicom za współpracę, pożegnanie pracowników przedszkola pani Mirosławy Jolanty Chudy oraz Bożeny Zajączkowskiej odbyło się w czwartek w sali widowiskowej przedszkola. Koncerty z tej okazji podzielone były na dwie części. Dzieci młodsze o godzinie 10.30, dzieci starsze o godzinie 13.30. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, wokalne oraz instrumentalne.
W imieniu dzieci oraz pracowników przedszkola uroczystość grup I „Smerfy” oraz V „Misie” prowadziła nauczycielka Grażyna Redźko. Pani dyrektor złożyła stosowne podziękowania wszystkim rodzicom w grupie I „Smerfy” oraz V „Misie” wręczając dyplomy oraz anioły.
Tradycją przedszkola są podziękowania dla osób szczególnie zaangażowanych we współpracę, figurki aniołów otrzymała pani Agata Karolak, pani Izabela Skiba, pani Maja Słota oraz państwo Jolanta Fabijańska-Sławny i Krzysztof Sławny. Podziękowania za swoją sumienną pracę otrzymała pani Mirosława Jolanta Chudy pracująca w grupie V „Misie”, a odchodząca na emeryturę.
W części artystycznej dzieci z grupy V „Misie” zaprezentowały wiersz „Wakacje”, układ ruchowy do piosenki „Pięta, Kciuk”, instrumentację do utworu „Cucuoo” oraz piosenkę z układem ruchowym „Wakacyjny Szlak”. Natomiast dzieci z grupy I „Smerfy” swój występ rozpoczęły wierszem „Bezpieczne wakacje” następnie zaśpiewały piosenkę z układem ruchowym „Jagódki”, zatańczyły „Taniec Boliwijski”, a na koniec zaśpiewały piosenkę z układem ruchowym „Portret lata”. Wszystkie dzieci w poszczególnych grupach otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki w formie książek ufundowanych przez Radę Rodziców.
Druga część uroczystości rozpoczęła się walcem angielskim w wykonaniu absolwentów przedszkola, przygotowanych pod kierunkiem pana Tomasza Konurego,
instruktora tańca Klubu „Focus”. Koncert prowadziła nauczycielka Magdalena Sowa, która przywitała zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Dziwnowa pan Grzegorz Jóźwiak, Sekretarz Urzędu Miejskiego pani Iwona Szulc, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej pani Alina Cygal Sobhi, dyrektorzy i pracownicy placówek oświatowych i instytucji gminnych, ks. Prałat Andrzej Miś, przedstawiciele Rady Rodziców oraz rodziny przedszkolaków. Po odśpiewaniu hymnu przedszkola pani dyrektor Renata Klimowicz przedstawiła sprawozdanie z działalności przedszkola, wymieniając sukcesy naszych wychowanków w konkursach plastycznych, odbytych uroczystościach, wydarzeniach, warsztatach zorganizowanych przez rodziców oraz innych formach, w których udział brały nasze dzieci. Dziękując wszystkim rodzicom za zaangażowanie i współpracę uhonorowała statuetką Przyjaciela Przedszkola, państwa Sylwię i Marka Żarnowskich, panią Natalię Malinowską, państwa Annę i Kamila Tumaszów oraz panią Agnieszkę Spychałę.
Tradycją przedszkola są również podziękowania dla osób zaangażowanych we współpracę. Figurki aniołów otrzymali: pani Małgorzata Szczepaniak-Zawadzka, pani Magdalena Zielińska, pani Magdalena Liszewska, pani Justyna Smoter, pani Magdalena Szymańska, pani Karolina Tomczak, pani Mariola Ropelewska, pani Karolina Zacharewicz, pan Radosław Trocha, państwo Kamila i Sebastian Nowiccy, pani Anna Mikołajczyk, pani Adrianna Zimmer, pan Bartosz Pawłowski, pani Anna Aleksandrowska-Lefik, państwo Jagoda i Damian Kąkolewscy, pani Dominika Duda-Maksymiuk, pan Jakub Maksymiuk oraz przyjaciele naszego przedszkola pani Bożena Szudarek oraz państwo Grażyna i Andrzej Szlawscy. Pozostali rodzice otrzymali podziękowania w formie dyplomów. W dalszej kolejności podziękowania na ręce pani dyrektor za owocną pracę oraz właściwe kierowanie placówką złożył Burmistrz Dziwnowa oraz pozostali goście.
Po ślubowaniu złożonym przez absolwentów naszego przedszkola pani dyrektor Renata Klimowicz odczytała drogę zawodową nauczycielki Bożeny Zajączkowskiej, która po 41 latach pracy odchodzi na emeryturę, pożegnania dokonali również zaproszeni goście rodzice oraz pracownicy przedszkola. Pani Bożena Zajączkowska podziękowała wszystkim obecnym i nieobecnym za otrzymane dobro, serdeczność, zaufanie, przyjaźń, otwartość, a także możliwość współpracy. Część artystyczna przygotowana przez dzieci z grupy II „Duszki”, III „Gumisie” oraz IV „Tygryski” składała się z tekstów mówionych, piosenek z układem
ruchowym, tańców oraz inscenizacji „Podróż do szkoły”.
Na zakończenie uroczystości pani dyrektor wraz z Burmistrzem Dziwnowa Grzegorzem Jóźwiakiem wręczyli absolwentom przedszkola pamiątkowe dyplomy oraz upominki w formie książek ufundowanych przez Radę Rodziców.

Czerwiec to najważniejszy miesiąc dla wszystkich dzieci, które z niecierpliwością czekają na wakacje. Pani dyrektor życzyła wszystkim bezpiecznych i radosnych wakacji, a przyszłym pierwszoklasistom sukcesów w szkole oraz realizacji swoich marzeń i pasji.
Na zakończenie w imieniu całego personelu przedszkola dziękujemy za ten szczególny czas współpracy w roku szkolnym 2022/2023, dziękujemy władzom Gminy Dziwnów, rodzicom, dzieciom oraz wszystkim instytucjom współpracującym z przedszkolem.
Opracowała Bożena Zajączkowska i Anna Franczak