Międzynarodowy Dzień Strażaka

Dzień ten jest poświęcony strażakom w hołdzie za ich trud i narażanie życia….

4 maja grupa Gumisie z Paniami Magdaleną Sową , Anitą Chudy, Magdaleną Podolską i Andżeliką Ratajską wybrała się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziwnowie, aby w imieniu wszystkich przedszkolaków z Publicznego Przedszkola „Promyk Słońca” złożyć strażakom życzenia z okazji ich święta.
Wizyta w straży pożarnej wzbudziła zainteresowanie dzieci, które w skupieniu słuchały ciekawostek na temat pracy strażaka – opowiadali o tym prezes OSP Robert Janiszewski i strażak Krzysztof Wilczyński. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków i innych zdarzeń. Największą ciekawość wzbudziły wozy strażackie, dzieci z bliska miały możliwość poznać wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy.
Każdy chętny przedszkolak, choć przez chwilę mógł poczuć się jak prawdziwy strażak, kiedy miał możliwość wejść do wozu strażackiego.
Na koniec wizyty przedszkolaki wręczyły strażakom drobny upominek w postaci kwiatka przygotowanego przez grupę Duszki i dyplomu z podziękowaniami za ciężką pracę, a w zamian otrzymały lizaki z którymi szczęśliwe i pełne wiedzy wróciły do przedszkola.
Opracowały: Magdalena Sowa i Anita Chudy