Wieczór kolęd

Pozostając w magicznej atmosferze świąt Bożego Narodzenia , dnia 29. stycznia 2012 r. o godz. 17.00 w naszej sali widowiskowej odbył się ,, Wieczór kolęd” w wykonaniu artystów ze Szczecina- Lidii i Magdaleny Heinz . Koncert zorganizowany został przez MOSIK, Klub 8 Batalionu Saperów Marynarki Wojennej.
Koncert prowadził Krzysztof Malitowski. W programie zaprezentowane zostały najpiękniejsze i najpopularniejsze polskie kolędy :,, Cicha noc”, ,, Jezus malusieńki”, ,, Ach ubogi żłobie”, ,, Lulajże Jezuniu”, ,, Gdy śliczna panna”, ,, Pójdźmy wszyscy do stajenki, ,, Przybieżeli do Betlejem” i wiele innych. Piękne kolędy przeplatane były literackim opisem uroku i tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Lidia Heinz ( fortepian i śpiew), mgr muzyk instrumentalista- ukończyła Akademię Muzyczną w Poznaniu, wydział instrumentalny specjalność muzyka organowa. W 2003 roku ukończyła studia mistrzowskie w zakresie instrumentalistyki w Poznaniu. Pracowała na wydziale Edukacji Artystycznej Uniwersytetu  Szczecińskiego jako wykładowca drugiego instrumentu- organy. Obecnie pracuje jako wykładowca przedmiotu głównego – organy w Salezjańskiej Szkole Organowej – średniej szkole muzycznej w Szczecinie. Ze Szczecińską 12 Dywizją Zmechanizowaną jest związana od dwunastu lat poprzez pracę na stanowisku organisty w Kościele Garnizonowym św. Wojciecha w Szczecinie. Koncertowała w kraju i za granicą. Prowadzi ożywioną działalność artystyczno-koncertową na rzecz miasta, przypomnieć należy Apel w Hołdzie Janowi Pawłowi II na Jasnych Błoniach, koncerty na Zamku Książąt Pomorskich w Sali Bogusława ku pamięci Kobiet walczących w AK pod mecenasem Marszałka Województwa i wiele innych, które mamy w pamięci. Magdalena Heinz ( skrzypce i śpiew) , skrzypaczka i organistka. Coroczna stypendystka Prezydenta Miasta Szczecina oraz Przyjaciół Miasta Szczecina. W 2011 roku ukończyła z wyróżnieniem Salezjańską Szkołę Organową -Szkołę Muzyczną II stopnia w klasie organów i obecnie pracuje jako organistka w kościele na Bezrzeczu. Jest laureatką wielu konkursów Ogólnopolskich I miejsce Warszawa 2005r., Regionalny Konkurs Skrzypcowy w Szczecinie II miejsce 2006r, Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów w Bydgoszczy – I miejsce 2007 r. ,Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy „Skrzypce dla najlepszych” w Szczecin – II miejsce 2008 r., Finalista Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego w Poznaniu 2010 r., Wyróżnienie w IX Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym w Gdańsku 2011 oraz Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy w Poznaniu 2011 r – wyróżnienie. Wiele razy grała jako solistka z polsko-niemiecką orkiestrą „Pomerania” oraz orkiestrą „Zamkową” w Polsce i Niemczech. Wielokrotna czynna uczestniczka kursów mistrzowskich u prof. Wandy Wiłkomirskiej , prof. Bartosza Bryły, prof. Bartosza Nizioła, prof. Michała Grabarczyka, prof. Tomasza Tomaszewskiego – pierwszego skrzypka Opery Berlińskiej. Obecnie 17- letnia Magdalena jest koncertmistrzem młodzieżowej orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Szczecinie, gdzie za rok zdaje dyplom i maturę. Wieczór kolęd wzbudził entuzjazm zgromadzonej publiczności, stanowił idealne zakończenie okresu świątecznego.

[nggallery id=2]

Opracowała: Grażyna Redźko

Dodaj komentarz