Wycieczka Gumisiów do Grodna

W czwartek 4 listopada dzieci z grupy Gumisie wraz z paniami Magdaleną Sową, Anitą Chudy, Magdaleną Podolską i Andżeliką Ratajską wybrały się na wycieczkę do Grodna, gdzie znajduję się Centrum Współpracy Międzynarodowej.

Celem wycieczki było spotkanie ze znanym z telewizji i internetu Panem Marcinem Kostrzyńskim – leśniczym, dziennikarzem a także wspaniałym obserwatorem przyrody.

Dzieci na plaży szukały z Panem Marcinem tropów różnych zwierząt…lisa, dzika, wydry, doświadczały piękna jesieni na terenie Wolińskiego Parku Narodowego, następnie wysłuchały „Przyrodyjek” czyli historyjek o zwierzętach, obejrzały filmiki nakręcone przez Pana Marcina np. film o „Chrumci i Pumbie” – dzikach mieszkających z nim w leśniczówce.

Po poczęstunku przeszliśmy do laboratorium gdzie dzieci poznały mikroświat oglądając pod mikroskopem strukturę liścia, balona, zapałki oraz zobaczyły jak wyglądają rozwielitki.

Do przedszkola wróciliśmy szczęśliwi z głowami pełnymi wiedzy o życiu leśnych zwierząt

Opracowały: Anita Chudy i Magdalena Sowa