Wycieczka do Zagrody Edukacyjnej ,, Dziadkowizna” w Skalnie

W ramach Ogólnopolskiego Dnia Dziecka 20 września, dzieci z grupy ,,Smerfy’’ wraz ze swoimi bliskimi- pojechały na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej ,, Dziadkowizna’’ w Skalnie.

Celem wycieczki było dostarczenie dzieciom okazji do świętowania, czerpania radości z bycia przedszkolakiem, integracja dzieci z bliskimi, poznanie zdrowego trybu życia, umożliwienie kontaktu ze zwierzętami hodowlanymi a także dostrzeganie piękna przyrody.

Już w autobusie dzieci wraz z paniami recytowały wiersze, śpiewały piosenki włączając w występy rodziców.

Gospodarze pani Magda i pan Michał z uśmiechem na ustach zaprosili wszystkich do zagrody proponując zwiedzanie całej zagrody, karmienie kur, oglądanie miejsc w których zwierzęta mieszkają, karmienie marchewką pięknych różnokolorowych alpaków, królików, kóz. Głaskanie, dotykanie, karmienie to doświadczenia, które umożliwiły wszystkim uczestnikom zdobycie wiedzy o zwierzętach hodowlanych w tym gospodarstwie. Było ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Dużą atrakcją był plac zabaw z trampoliną, kuchnią błotną i innymi zabawkami terenowymi.

Dzieci uczestnicząc w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez gospodarzy miały okazję odzwierciedlić swoje wrażenia w pracy plastycznej. Atmosfera w trakcie wycieczki była miła i pełna życzliwości. Dzieci wracały z wycieczki radosne, uśmiechnięte i szczęśliwe. Połączenie zabawy, bliskości, wiedzy to ciekawe spotkanie w Zagrodzie Edukacyjnej ,, Dziadkowizna’’ w Skalnie. Zabawy na świeżym powietrzu to wspaniała okazja do nabywania odporności organizmu przez hartowanie ciała.

Wszyscy uczestnicy wycieczki dziękując gospodarzom przygotowali niespodzianki- ,, Smerfowe kwiaty’’ oraz list w którym dorośli napisali na nim:

Dziękujemy…

Za fajną przygodę w Zagrodzie Edukacyjnej ,, Dziadkowizna- raju na Ziemi’’

Za spotkanie z Alpakami oraz z innymi zwierzętami

Za mnóstwo atrakcji…

I niezapomniane chwile pełne emocji

W otoczeniu, pięknych jesiennych krajobrazów,

Życzymy dużo zdrowia

I siły do kontynuacji tego ,, Dziadkowego dzieła’’

Niech rozwija się ten piękny zakątek natury-

Ku radości ich gości.