Tygryski na Baśniowych Warsztatach w Grodnie

Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie to miejsce bajeczne, malowane kolorami jesieni….

Dzieci z grupy IV Tygryski wraz z Paniami w dniu 25 października 2022 r. mogły znowu uczestniczyć w tym fantastycznym miejscu w warsztatach przyrodniczych pt.” Baśniowe     -Eko” z panią Izą Biernat, przyrodnikiem i pisarką.

Pani Iza pokazała dzieciom na slajdach jesienną przyrodę w Wolińskim Parku Narodowym przedstawiła w prezentacji dary jesieni, zwierzęta żyjące jesienią w Parku, a także razem z dziećmi wymieniła jesienne miesiące, wyjaśniła skąd pochodzą ich nazwy i powiedziała że na jesienne wieczory najlepsza jest ciepła herbatka. Sposób przekazania informacji był bardzo ciekawy, co było ważne w dalszej części warsztatów.

Po przerwie na drugie śniadanie dzieci poszły na jesienny spacerek po terenie Grodna, razem z Panią Izą zbierały zaprezentowane  w slajdach  dary jesieni – żołędzie, orzeszki buczyny i szyszki sosny, a następnie pod okiem Pani Izy stworzyły piękny wiersz ( zaprezentowany poniżej ) o jesieni i zrobiły do niego piękne ilustracje.

Po skończonych warsztatach dzieci wręczyły Pani Izie piękną laurkę, którą same zrobiły i wszyscy zadowoleni wróciliśmy do przedszkola, mając nadzieję że jeszcze tam pojedziemy.

PRZYSZEDŁ WRZESIEŃ

A Z NIM JESIEŃ

ZBIERAMY DO KOSZYCZKA

CZERWONE JABŁUSZKA

Z DRZEW LECĄ LIŚCIE

KOLOROWE: ŻÓŁTE, CZERWONE

I BRĄZOWE

I CHOĆ CZĘSTO DESZCZYK PADA

NAM TA JESIEŃ SIĘ PODOBA !

Autor: Grupa Tygryski

Opracowały : Anita Chudy, Beata Arczyńska