Sprzątanie Świata

W trzeci weekend września przypada 28 akcja sprzątania świata. Jak co roku nasze przedszkole przystępuje do ogólnopolskiej akcji „Sprzątnie Świata –Polska 2021”.

Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę”. Finał akcji przypada w dniach 17-19 września 2021 r. Akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów, dlatego Gumisie przyłączyły się w dniu 17 września do tej akcji.

W ostatnich latach plastikowe opakowania zdominowały nasze życie i otoczenie. Plastik jest wszędzie w wodzie, którą spożywamy, w powietrzu którym oddychamy a także w naszych ciałach. Wychodząc na spacer bardzo często napotykamy porzucone plastikowe butelki (PET), woreczki i reklamówki foliowe, oraz jednorazowe kubeczki. Ich rozkład w środowisku naturalnym zajmuje od 100-1000 lat, a nawet dłużej.

Dzieci uczyły się na zajęciach prawidłowej segregacji śmieci, a co za tym idzie zrozumiały, że ilość śmieci zależy od nas wszystkich, również słowo RECYKLING nie jest dzieciom obce. Dlatego też pani Magda zaproponowała dzieciom ponowne wykorzystanie gazet- praca plastyczna „Nasza Ziemia” wyklejona porwanymi i zmiętymi gazetami , co sprawiło dzieciom wiele radości. I pamiętajcie – MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ!

Opracowała: Magdalena Sowa