Spotkanie autorskie w Gumisich i Tygryskach

Spotkanie z autorem książek dla dzieci to prawdziwa frajda dla każdego dziecka, które rozpoczyna swoją czytelniczą przygodę.

Taką właśnie przygodę miały okazję przeżyć dzieci z grupy III „Gumisie” oraz IV „Tygryski”. W dniach 22 i 23.11.2021 odbyły się spotkania on-line z panią Moniką Sawicką, polską pisarką powieści obyczajowych oraz opowiadań dla dzieci. Spotkania miały charakter edukacyjno-poznawczy o miłości do zwierząt i zawodzie pisarza. Dzieci poznały pracę autora od „kuchni”, dowiedziały się czego potrzebuje autor, aby napisać książkę. Były to kartka, ołówek, komputer, ale najważniejsze pomysł, najlepiej kilka pomysłów. Pani Monika opowiedziała dzieciom historię powstania opowiadań o małym piesku Kajtku. Okazało się, że to historia prawdziwa, a Kajtek mieszka w jej domu. Poznaliśmy również przyjaciół Kajtka, jego współlokatorów. Dzieci bardzo dobrze wiedziały, jak należy opiekować się zwierzętami, że trzeba je karmić, wyprowadzać na spacer, bawić się z nimi dbać o ich higienę i zdrowie. Dzieci dowiedziały się jak powinny zachować się w obecności obcego psa i czego nie powinny robić. Miały okazję nauczyć się bezpiecznej pozycji w razie ataku psa. Przedszkolaki bardzo dobrze sobie poradziły. Na koniec kolorowały ilustracje psów i kotów otrzymane od Pani Moniki, każde dziecko otrzymało również książkę z serii „Kajtuś”
z osobistą dedykacją Pani Moniki Sawickiej. Serdecznie dziękujemy za cudowne spotkanie.