Pasowanie na Przedszkolaka

16 listopada 2022 roku w Publicznym Przedszkolu „Promyk Słońca” w Dziwnowie odbyła się pierwsza ważna uroczystość dzieci 3-letnich z grupy „Misie” – „Pasowanie na przedszkolaka”. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości przez Panią dyrektor i przedstawienia krótkiej części artystycznej, podczas której mali artyści zaprezentowali swoje umiejętności – dając tym samym dowód jak wiele już potrafią. Były więc piosenki z inscenizacją ruchową „Misiowa zabawa”, „Kolorowe listki” oraz „Hola, hola, oto przedszkolak”, wiersz „Mam trzy latka, trzy i pół”, a także instrumentacja do utworu „Hiszpanka”. Na zakończenie części artystycznej dzieci zaprosiły panią dyrektor i poprosiły o pasowanie. Pani dyrektor za pomocą słoneczka, symbolu naszego przedszkola, dokonała pasowania, przyjmując tym samym naszych maluszków do grona przedszkolaków. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz medal i drobny upominek w postaci pluszowego misia. Zwieńczeniem uroczystości było wspólne zdjęcie oraz słodki poczęstunek dla wszystkich obecnych przygotowany przez rodziców, którym serdecznie dziękujemy.

Pasowanie na przedszkolaka to bardzo ważna uroczystość zarówno dla dzieci rodziców jak  kadry przedszkola. Celem uroczystości było przyjęcie do grona przedszkolaków nowo przyjętych dzieci, wzmocnienie więzi emocjonalnej z dziećmi, rodzicami i personelem oraz zaprezentowanie przez dzieci umiejętności zdobytych w przedszkolu. Gratulujemy naszym wspaniałym przedszkolakom.