Pasowanie na Czytelnika

W poniedziałek 8 maja, w Dniu Bibliotekarza dzieci z grup Gumisie z panią Izabelą Łyjak oraz pomocą Magdaleną Podolską oraz Tygryski z panią Anitą Chudy oraz pomocą Magdaleną Jankowską zawitały do Miejskiej Biblioteki w Dziwnowie.

Celem wizyty było nie tylko złożenie życzeń z okazji święta wszystkich Bibliotekarzy ale i Pasowanie na Czytelnika Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Elżbiety Zakrzewskiej w Dziwnowie. Pasowane na czytelnika były dzieci, które już opuszczają przedszkole i idą do szkoły podstawowej.
Przedszkolaków przywitały: dyrektor Biblioteki – Pani Alina Cygal Sobhi oraz bibliotekarki Agnieszka Sawińska i Iwona Bzdyra.
Dzieci przypomniały sobie zasady panujące w Bibliotece, rozmawiały z Paniami bibliotekarkami o książkach, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów znanych baśni i bajek, były także zagadki dla Pań.
Rozmawialiśmy także o poszanowaniu książki i o zasadach dbania o te wypożyczone, a następnie Panie z Biblioteki przystąpiły do pasowania dzieci na czytelników. Każde pasowane dziecko otrzymało książkę, zakładkę do książki oraz dyplom z tego wydarzenia, a Panie z grup w imieniu Pani Dyrektor Przedszkola , pracowników oraz wszystkich dzieci złożyły na ręce Pani Aliny Cygal Sobhi kwiaty, życzenia oraz zaśpiewały piosenkę.
To był miły dzień, pełen wrażeń i uśmiechu.

Przygotowała: Anita Chudy