Nocowanie Tygrysków w przedszkolu

Noc spędzona w przedszkolu to wielka atrakcja, ale też okazja do kształtowania samodzielności. Przede wszystkim to jednak dobra zabawa, o czym przekonały się dzieci z grupy „Tygryski”.    Dla niektórych była to pierwsza noc bez mamy, taty i bliskich, ale za to z kolegami, koleżankami i paniami z grupy przedszkolnej. Cała przygoda rozpoczęła się 31 maja  o godzinie 16.00 i trwała do 9.00 rano następnego dnia. W majowy piątek najstarsze przedszkolaki przyszły zaopatrzone w śpiwory, poduszeczki, piżamy i przytulanki. Na rozpoczęcie naszej wspólnej przygody dzieci zjadły przepyszny tort bezowy,  popołudnie spędziliśmy na sportowych rywalizacjach na przedszkolnym placu zabaw. Nagraliśmy też piosenki z okazji Dnia Dziecka ( z tej okazji była nocowanka) i wysłaliśmy rodzicom. Malowaliśmy swoje portrety, zjedliśmy na kolację pizzę, potańczyliśmy na piżama Disco a potem w ramach relaksu obejrzeliśmy film „Akademia Pana Kleksa”. Gdy tylko zrobiło się ciemno, dzieci wyposażone w latarki wyruszyły na zwiedzanie przedszkola. Po tych wszystkich atrakcjach dzieci przy muzyce relaksacyjnej udały się spać.  I choć niektórzy byli bardzo wytrwali, nadszedł czas na sen. Rano po przebudzeniu nasze dzielne przedszkolaki bardzo szybko i sprawnie sprzątnęły salę po nocy, zwijały śpiwory, pakowały plecaki a potem zjadły pyszne śniadanie. Była sobota, pogoda od rana piękna, a my w super nastrojach, szczęśliwi i pełni wrażeń. Nocowanie  wszystkim bardzo się podobało, dzieci szczęśliwe, uśmiechnięte, wyspane wróciły ze swymi rodzicami do domu zabierając ze sobą bagaż miłych wspomnień. To były niezapomniane chwile i super Dzień Dziecka!

Opracowały: Anita Chudy i Beata Arczyńska