Festyn rodzinny

Dnia 8 czerwca 2022 roku na terenie Publicznego Przedszkola „Promyk Słońca” w Dziwnowie po dwuletniej przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z Covid-19 po raz XVI odbył się Festyn Rodzinny. Impreza długo wyczekiwana przez dzieci, rodziców oraz wszystkich pracowników przedszkola.

Głównym założeniem festynu było stwarzanie okazji do spędzania wspólnego czasu rodziców z dziećmi na terenie przedszkola, integrowanie środowiska przedszkolnego i rodzinnego oraz zebranie środków finansowych wspierających działalność Rady Rodziców przedszkola.
Na festyn przybyły dzieci wraz ze swoimi rodzinami. Byli rodzice, dziadkowie, ciocie, wujkowie, mieszkańcy Dziwnowa i okolicy oraz wczasowicze. Imprezę rozpoczęła dyrektor Publicznego Przedszkola „Promyk Słońca” w Dziwnowie pani Renata Klimowicz oraz członek
prezydium Rady Rodziców pani Agata Karolak życząc wszystkim wspaniałych wrażeń i zapraszając do wspólnej zabawy. Główną atrakcją festynu były zabawy z „Panią Biedronką”, z którą dzieci przeniosły się do świata, w którym nie było czasu na nudę. Były tańce, brokatowe tatuaże, szalone wyścigi i konkurencje, bańkowa maszyna oraz balonowe zoo. Ale chyba największą niespodzianką była wizyta żywiej maskotki Marshall’a, który zaprosił dzieci
w podróż pociągiem po placu przedszkolnym oraz do wspólnego zdjęcia. Gwiazdami sceny były dzieci oraz młodzież ze Szkoły Tańca i Sportu „Perfekt” w Dziwnowie oraz Dziwnowskiego Klubu Tańca Sportowego „Fokus”, które zaprezentowały swoje umiejętności
pod kierunkiem instruktorów pani Aleksandry Chyla oraz pana Tomasza Konurego. Duże zainteresowanie i emocje wywołała loteria fantowa zorganizowana przez rodziców, do której ustawiła się długa kolejka. Powodzeniem cieszyły się także stoiska gastronomiczne
przygotowane przez rodziców z każdej grupy przedszkolnej, na których dominowały potrawy w wybranym kolorze. Goście mogli również posmakować pysznych słodkich wypieków przygotowanych przez pracowników przedszkola. Nie zabrakło stoiska z kolorową watą cukrową, do którego kolejka przez cały festyn nie malała, stoiska z kiełbaskami i karkówką z grilla, serwowanych przez tatusiów naszych przedszkolaków oraz stoiska, na którym można było zrobić kolorowe warkoczyki.
Rodzice wraz ze swoimi pociechami pokazali, że potrafią wspólnie się bawić i aktywnie spędzać czas. Wszystkim dzieciom i rodzicom, nauczycielom i pozostałym pracownikom naszego przedszkola serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji i czynny udział w XVI Festynie Rodzinnym. Szczególne podziękowania należą się Radzie Rodziców za organizację tego wspaniałego dnia.

Opracowały: Bożena Zajączkowska i Anna Franczak