Dzień Mamy i Taty w przedszkolu

„Dzień Mamy i Taty to wielkie święto dla dużych i małych”

Obchody Dnia Mamy i Taty w naszym przedszkolu świętowano od 23 do 27 maja. W każdej grupie było to spotkanie pełne radości i dobrej zabawy. Jako pierwsza świętowała grupa Tygryski, która 23 maja dla swoich rodziców przygotowała piknik i grilla na placu przy przedszkolu. Niestety kapryśna aura trochę pokrzyżowała plany więc piknik odbył się na kocach w sali widowiskowej. Dzieci przygotowały dla swoich rodziców występ artystyczny oraz własnoręcznie zrobione upominki, a potem wszyscy świetnie się bawili podczas zabaw sportowych i konsumowaniu potraw z grilla.

Grupa Misie zaprosiła swoich rodziców na obchody ich święta 24 maja. Razem z rodzicami Misie bawiły się podczas zabaw sportowych prowadzonych przez panią Magdę Sowę z wykorzystaniem Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Pomiędzy konkurencjami Misie wystąpiły przed rodzicami z programem artystycznym, na który składały się piosenki z układem ruchowym, taniec i wspólna zabawa taneczna z rodzicami. Rodzicom bardzo podobały się upominki przygotowane przez dzieci z pomocą p. Magdy Sowy, p. Agaty Karolak , p. Anity Chudy oraz p. Magdy Podolskiej.  Na zakończenie rodzice zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek przygotowany na podwórku przy misiowej sali.

Tego samego do przedszkola zaprosiły swoich rodziców Duszki, które zaprezentowały przed rodzicami swój program artystyczny. Dzieci recytowały wiersze: „Kocham mamę i tatę”, „Dwie połówki” oraz zaśpiewały piosenki z układem ruchowym: ,, Kochana mamusia’’, ,,Chcę tatę za męża’’, ,, Hej mama, tata’’,  ,, Kubeczkowy walc’’. Po występie wszyscy wspólnie się bawili podczas konkursów sportowych, sprawdzając swoje umiejętności w trakcie: ,, Skoków w workach’’, Przeciąganiu liny’’, ,,Kaczych wyścigach’’, ,,Biegu z dzieckiem  na barana’’, ,,Biegu po buty’’, ,,Wyścigu z kółkiem’’. Świętowanie zakończyło się słodkim  poczęstunkiem i  obdarowaniu rodziców prezentami wykonanymi przez dzieci.

27 maja swoje święto obchodzili rodzice dzieci z grupy „Smerfy”. Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym, w trakcie którego dzieci zaśpiewały piosenki: „Daj mi rękę tato”, „Dam mamie serce”, zatańczyły do utworu „Mama i tato”, wyrecytowały wiersz z pokazywaniem „Kochana mamo, gdy będę duży…” oraz zagrały instrumentację  na kubeczkach do utworu Wellerman – cup song – Mad’Hameçon. Po występie przyszła kolej na część sportową, która rozpoczęła się tańcem integracyjnym „Dwóm tańczyć się zachciało”.  Potem wszyscy mogli sprawdzić się  podczas konkurencji sportowych. Zwieńczeniem uroczystości był poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz wręczenie prezentów w postaci papierowych kwiatów w doniczkach dla mam i pucharów dla tatusiów wykonanych przez dzieci

Opracowały: Anita Chudy i Izabela Łyjak