Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest co roku `14 października w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej- pierwszego w Europie ministerstwa oświaty- która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

To wyjątkowe święto wszystkich pracowników oświaty. To święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce, aby dzieciom w przedszkolu było naprawdę dobrze. Pamiętali o tym rodzice i dzieci z Publicznego Przedszkola „Promyk Słońca” w Dziwnowie przygotowując drobne upominki, życzenia oraz słodką niespodziankę.

Pani dyrektor Renata Klimowicz w każdej grupie podziękowała pracownikom za zaangażowanie oraz sumienną realizację zadań wychowawczo-dydaktycznych
i organizacyjnych przedszkola. Życzyła wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz zawodowym, zdrowia oraz spełnienia wszystkich marzeń. Poprosiła również o kontynuację współpracy wręczając pamiątkowe dyplomy.

Również nasze przedszkolaki chciały podziękować pracownikom przedszkola za trud włożony w ich edukację. W tym dniu wszystkie grupy przygotowały krótkie występy artystyczne.

Dzieci z grupy V „Misie” wraz z Paniami Grażyną Redźko, Elżbietą Pankowską zaśpiewały dwie piosenki z układem ruchowym: ,, Jestem zuch”, ,, Skarby Ziemi”.

Grupa I „Smerfy’ pod kierunkiem Pań Katarzyny Kołakowskiej, Oli Galackiej i Kamili Szatanik zaśpiewały piosenkę „Droga do przedszkola”.

W grupie II „Duszki” dzieci pod kierunkiem Pań Beaty Arczyńskiej oraz Magdaleny Jankowskiej wyrecytowały wiersz „Przybywa jesień”, a także zaśpiewały piosenkę z układem tanecznym „Kolorowa jesień”.

Grupa III „Gumisie” pod kierunkiem Pań Magdaleny Sowy, Anity Chudy, Magdaleny Podolskiej oraz Andżeliki Ratajskiej zaprezentowały instrumentację „Szala, la, la na wesoło”, zatańczyły do piosenki „Jesień pędzlem malowana” oraz zaśpiewały piosenkę z układem tanecznym „Nasza Pani”.

W grupie IV „Tygryski” dzieci wraz z Paniami Bożeną Zajączkowską, Anną Franczak oraz Jolantą Chudy przygotowały koncert „Dziękujemy jak każdego roku”, podczas którego wyrecytowały wiersz „Dziękujemy”, zaśpiewały piosenki z inscenizacją ruchową „Budzik”
i „Szkolne życzenia” oraz wykonały instrumentację do utworu „Jonki”. Na zakończenie wręczyły wszystkim pracownikom przedszkola własnoręcznie przygotowane kwiaty.

Za część artystyczną przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz smacznymi cukierkami. We wszystkich salach odbył się słodki poczęstunek.

O Dniu Edukacji Narodowej pamiętali także przedstawiciele Rady Rodziców Publicznego Przedszkola „Promyk Słońca” w Dziwnowie, którzy w imieniu wszystkich rodziców podarowali pracownikom przedszkola niecodzienny upominek „Jesienny wóz” wypełniony miodem oraz jesiennymi przetworami. Dziękujemy z całego serca.

Dyrektor Publicznego Przedszkola „Promyk Słońca” w Dziwnowie wraz ze wszystkimi pracownikami dziękuje za pamięć i życzenia Burmistrzowi Dziwnowa – Grzegorzowi Jóźwiakowi oraz pracownikom zaprzyjaźnionych instytucji: Zespołu Obsługi Oświaty
i Kultury w Dziwnowie, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dziwnowie oraz Apteki „Bursztynowej” w Dziwnowie.

Opracowały: Bożena Zajączkowska, Anna Franczak