Dzień Drzewa

Drzewa są po prostu piękne,

potrzebują tak niewiele,

bo słońca, deszczu…

A od nas szacunku.

Łukasz Borowicz

10 października obchodzimy Dzień Drzewa, z tej okazji dzieci w Publicznym Przedszkolu „Promyk Słońca” w Dziwnowie podczas różnych aktywności przygotowanych przez wychowawców w poszczególnych grupach, miały okazję poznać budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt oraz przyrody. Po zabawach edukacyjnych oraz plastycznych wszystkie grupy przedszkolne wyszły na spacer do pobliskiego parku, aby odwiedzić drzewa, które przedszkolaki wraz z inspektorem do spraw zieleni miejskiej i estetyzacji, Piotrem Roczniakiem, sadziły w 2019 roku na Skwerze Przyjaźni w Dziwnowie. Były to kasztanowiec, ambrowiec balsamiczny, miłorząb, brzoza oraz grab. Dzieci zawiesiły na drzewach tabliczki promujące wydarzenie związane z obchodami Dnia Drzewa.

Kultywowanie obchodów Dnia Drzewa wpisuje się w jedno z zadań przedszkola
do których należy tworzenie warunków pozwalających na bezpieczną, samodzielną eksplorację otaczającej dziecko przyrody, stymulujących rozwój wrażliwości i umożliwiających poznanie wartości oraz norm odnoszących się do środowiska przyrodniczego, adekwatnie do etapu rozwoju dziecka. Dzięki takim akcjom organizowanym w przedszkolu dzieci mają okazję poszerzać zasób wiadomości na temat środowiska przyrodniczego, a także kształtować odpowiedzialną postawę wobec świata przyrody i rozwijać umiejętność dbania o nią.

Opracowała: Anna Franczak