Dni adaptacyjne w ,,Misiach”

30 i 31 sierpnia rozpoczęły się dni adaptacyjne w Publicznym Przedszkolu ,, Promyk Słońca” w Dziwnowie.

Pani dyrektor Renata Klimowicz wraz z panią Grażyną Redźko, Olą Galacką i Elżbietą Pankowską w szatni czekały na dzieci i ich rodziców. Pani dyrektor powitała gości i zaprosiła wszystkich do sali Misiów. Dzieci wraz z rodzicami zostali zaproszeni do zwiedzania sali zabaw, poznania kącików zainteresowań oraz łazienki. Rodzice byli fantastyczni! Zamienili się w „maluszków”, pokazując swoim pociechom jak się bawić. Po zabawie dzieci szybciutko pozbierały zabawki. Wszystkie zabawki szczęśliwie wróciły na swoje miejsce. Łazienka zaprosiła dzieci do umycia w niej rączek i załatwienia potrzeb fizjologicznych. Na stolikach czekała szklanka z pysznym soczkiem. Dzieci bawiły się balonikami, chustą animacyjną. Było wiele zabaw muzyczno – ruchowych np. ,, Stary niedźwiedź’’, „Kółko graniaste” , „Jedzie pociąg z daleka „. Dzieci wykonały swoją pierwszą pracę plastyczną- pokolorowały misia. Dzieci również zjadły samodzielnie pyszny obiadek. Na koniec spotkania panie zaprosiły dzieci na 1 września, gdzie bez mamy i taty dzieci zostaną w sali, aby poznawać siebie, najbliższe otoczenie i świat.

Opracowała: Grażyna Redźko