Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie na Przedszkolaka to ważna uroczystość dla dzieci, które rozpoczęły edukacje przedszkolną.

Uroczystość ta miała na celu przyjęcie dzieci do grona przedszkolaków, nawiązanie bliższego kontaktu miedzy dziećmi, tworzenie w przedszkolu radości, przyjaźni i zaufania, integrowanie się we wspólnej zabawie, zaprezentowanie umiejętności dzieci oraz kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie.

Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka w Publicznym Przedszkolu „Promyk Słońca” w Dziwnowie, w grupie V – „Misie” odbyła się 26 listopada 2021 roku. W tym ważnym dniu w pięknie udekorowanej sali widowiskowej, w obecności p. dyrektor Renaty Klimowicz, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Swoim radosnym występem udowodniły, że zasługują na przyjęcie w poczet społeczności naszego przedszkola.

Po przyrzeczeniu p. dyrektor dokonała aktu pasowania, dotykając ramienia każdego przedszkolaka słoneczkiem. Na dowód uroczystego przyjęcia do grona społeczności przedszkolnej dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy – akty pasowania. Dodatkową niespodzianką, którą otrzymały dzieci były drewniane misie ufundowane przez rodziców. Na koniec czekała niespodzianka – słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Opracowała: Grażyna Redźko