Gumisie w bibliotece

3 listopada po długiej nieobecności związanej z pandemią Covid- 19 dzieci z grupy Gumisie wraz paniami Magdaleną sową, Magdaleną Podolską oraz Andżeliką Ratajską zawitały do Biblioteki Publicznej w Dziwnowie.

Spotkanie odbyło się w reżimie sanitarnym i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Celem spotkania było zgłębienie tematu „Zdrowy styl życia”. Dzieciom została przedstawiona Pani Dyrektor Biblioteki oraz Panie bibliotekarki. Po przywitaniu dzieci, które lubią spacery, lubią owoce i warzywa oraz gimnastykę Pani Iwonka przeczytała wiersz B. Lewandowskiej pt.: „ Na zdrowie” :

Doktor rybka niech nam powie
Jak należy dbać o zdrowie!
Kto chce prosty być jak trzcina,
Gimnastyką dzień zaczyna!
Całe ciało myje , co dzień
Pod prysznicem, w czystej wodzie.
Wie , że zęby białe czyste
Lubią szczotkę i dentystę!
Pije mleko , wie , że zdrowo
Chrupać marchew na surowo.
Kiedy kicha , czysta chustka
Dobrze mu zasłania usta.
Chcesz , to zobacz , jak jeść jabłka
Na obrazku bez zarazków.
Rób to samo , bo chcesz chyba
Tak zdrowy być jak ryba.

W wierszu pokazane zostały zasady prawidłowego odżywiania, dbania o higienę osobistą i ruch na świeżym powietrzu. Na stole wyłożone zostały owoce, warzywa, pieczywo i produkty mleczne – Gumisie oczywiście doskonale znały nazwy poszczególnych produktów a nawet wiedziały gdzie one mogą znaleźć zastosowanie.

Następnie Gumisie wysłuchały wiersza J. Brzechwy pt.: „ Na straganie” który w wykonaniu Pani Małgosi wywołał uśmiech na ustach wszystkich dzieci , poznały piramidę żywieniową, chętnie poruszały się skacząc, kucając oraz wykonały pracę plastyczną.

Aby było zdrowo i smacznie dzieci chętnie spróbowały owoców i warzyw oraz wypiły wodę i zdrowy wyciskany sok.

Dzieci wróciły do przedszkola szczęśliwe z „Wyprawką dla Przedszkolaka” która jest częścią projektu Wielka Książka -Mały Człowiek w którym bierze udział Biblioteka

Opracowały: Anita Chudy i Magdalena Sowa