Gumisie i Tygryski na wycieczce w Szczecinie

Dnia 17. Maja Gumisie i Tygryski wyjechały na długo wyczekiwaną wycieczkę do szczecińskiego Teatru Lalek „Pleciuga” na przedstawienie „Czerwony Kapturek”.

Mimo tego, że wyprawa była długa, podróż przebiegła bez niepotrzebnych przygód, w autokarze było bardzo wesoło a dzieci miały okazję integracji.
Po przyjeździe do Szczecina była okazja na obejrzenie teatru z wewnątrz, można było zobaczyć niektóre lalki umieszczone w holu. Gdy zadzwoniły trzy dzwonki wszyscy siedzieli już na swoich miejscach i można było znaleźć się pośród aktorów. Reżyser Waldemar Wolański ten klasyczny tekst opowiadający o dziewczynce w czerwonym kapturku wzbogacił o 26 piosenek – żywiołowe tango, liryczny walc, skoczną polkę a nawet energetyczny rock and roll, które sprawiły, że klasyczna bajka zaskoczyła niejednego widza.
Atrakcyjne lalki żyworękie, prowadzone przez aktorów na oczach widzów, nadały przedstawieniu dowcipny charakter i podkreśliły dystans wobec baśniowej fantastyki.
„Czerwony Kapturek” to roztańczone i rozśpiewane widowisko, na którym świetnie bawiły
się i dzieci i dorośli!

Opracowała: Magdalena Sowa