Dzień Drzewa i sadzenie cebulek

Chociaż Dzień Drzewa przypada na 10 października Gumisie i Tygryski obchodziły go w piątek 08.. października.

Zanim odwiedziły swoje posadzone drzewa w parku rozmawiały w grupach o pożyteczności drzew, ich rodzajach, wyglądzie i wzroście. Gumisie przygotowały wspólną pracę plastyczną – kolorowe i szczęśliwe drzewo, którym opiekują się dzieci i które w podziękowaniu dawałoby radość innym – i ludziom, i zwierzętom , i roślinom. Pamiętajmy – drzewo to życie i dbajmy o nie.

Zanim jednak dzieci odwiedziły swoje drzewa w parku i powiesiły tabliczki z informacją dla innych, że PAMIĘTAMY I OPIEKUJEMY SIĘ, spotkały się z paniami ze Stowarzyszenia „Nasz Dziwnów”, które zaprosiły przedszkolaki do wzięcia udziału w projekcie „Śmieci zbieramy – świat ubarwiamy”. Była to akcja polegająca na jesiennym sprzątaniu oraz na sadzeniu cebulek kwiatowych. Dzieci dotarły na Skwer Przyjaźni, gdzie Panie ze Stowarzyszenia czekały już z całym workiem cebulek tulipanów. Pani Magda przypomniała dzieciom, którą stroną trzeba wkładać cebulki do ziemi a pani Ania rozpoczęła sadzenie z dziećmi. Radości było mnóstwo, nie skończyło się na wsadzeniu jednej cebulki, oj nie. Wszystkie Panie pomagały dzieciom, które na zakończenie prac dostały słodką niespodziankę w postaci cukierków. Teraz trzeba czekać do wiosny, żeby móc zobaczyć efekty pracy dzieci. Zapraszamy do parku wiosną J.