Zabawa Mikołajkowa w przedszkolu

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
Wszystkie dzieci na Niego czekają.
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każe dziecko z prezentów się cieszy….”

Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego sumiennie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa. Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Najpierw przywitał starsze grupy- ,,Duszki”, ,, Gumisie”’ oraz ,, Tygryski”. Trochę później, młodsze grupy- ,,Misie” i ,, Smerfy. Zaczęła się zabawa przy muzyce. Były zagadki , zabawy ruchowo-taneczne z reniferami, zaprzęgami no i oczywiście z Mikołajem. Na koniec spotkania, po zapewnieniach ,że będą się starały zachowywać grzecznie w domu i w przedszkolu , Mikołaj obdarował je oczywiście prezentami. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania. Dzieci długo wspominały to spotkanie, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie. Obiecujemy- na pewno wróci za rok !
Opracowała: Grażyna Redźko