Wizyta w ośrodku wypoczynkowo – rehabilitacyjnym Relaks w Międzywodziu Smerfów i Gumisiów

Dzień 31.10.2017r był szczególny dla przedszkolaków z grupy I i III (Smerfów i Gumisiów).
W związku z realizacją Projektu edukacyjnego „Razem w rodzinie i w przedszkolu”, w ramach poznawania zawodów swoich rodziców przedszkolaki wybrały się do Międzywodzia do Ośrodka wypoczynkowo – rehabilitacyjnego „ Relaks”, gdzie pracują rodzice naszych wycowanków Filipa i Hani : pani Damiana i pan Szymon Kijek.
Celami tej wycieczki było zapoznanie dzieci z zawodem fizjoterapeuty, kucharza oraz intendenta. Zapoznanie z urządzeniami, które wykorzystywane są w wykonywaniu zabiegów fizjoterapeutycznych, takimi jak: laser, krioterapia, masaż, pole magnetyczne, ultradźwięki, sala do ćwiczeń gimnastycznych.
Na początku podzieliliśmy się na dwie grupy, grupę Smerfów przejęła p. Damiana, która pracuje w części rehabilitacyjnej ośrodka jako fizjoterapeutka, a p. Szymon zabrał Gumisie do kuchni.
Pani Damiana oprowadziła nas po wszystkich gabinetach ,pokazała na czym polega leczenie borowiną , światłem, ciepłem, a na koniec wymasowała chętnym dzieciom plecy i stopy. To było wspaniałe przeżycie dla przedszkolaków.
Wizyta w kuchni , to również sporo wrażeń . Pan Szymon opowiedział dzieciom na czym polega praca intendenta, oprowadził nas po magazynach, następnie „oddał” w ręce pana kucharza, który od razu „zagonił” przedszkolaków do pracy. Musiały one pokroić warzywa na sałatkę jarzynową oraz przygotować kotlety na obiad. Smerfy okazały się zuchami i szybko uporały się z wyznaczonymi zadaniami. Dzięki tej wizycie dzieci miały możliwość zapoznania się z profesjonalnym wyposażeniem kuchni. Na koniec wycieczki, na stołówce czekała na nas niespodzianka w postaci obiadu, który sami przygotowaliśmy.Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom Filipa i Hani , za wspaniałą organizację i udzielenie ciekawej lekcji. Dziękujemy również pozostałym pracownikom ośrodka, którzy współpracowali z panią Damianą i panem Szymonem i równie serdecznie nas przyjęli.
Była to bardzo interesująca i pouczająca wycieczka. Dzieci były zachwycone.

Opracowała: Beata Arczyńska

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”333″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”140″ thumbnail_height=”95″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”60″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show as slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]