Misie na wycieczce w bibliotece

Dnia 19 października dzieci z Publicznego Przedszkola „Promyk Słońca” w Dziwnowie z grupy „Misie” wraz z paniami Grażyną Redźko oraz Wandą Zalewską wybrały się do biblioteki na zajęcia edukacyjne „Warzywa ”. Powitały nas panie Iwona Bzdyra i Wiesława Płaczkowska oraz dyrektor biblioteki pani Alina Cygal – Sobhi i zaprosiły do części biblioteki przeznaczonej dla dzieci. Misie dowiedziały się ,że mogą przychodzić do biblioteki z rodzicami i zostać czytelnikami biblioteki. Następnie panie zaprosiły nas do następnej sali, gdzie był przygotowany warzywny stragan. Na początku spotkania dzieci obejrzały ,,kłótnię warzyw „-film pt. ,, Na straganie”. Wszystkie zagadki obrazkowe i słowne dzieci odgadły, wykazując się wiedzą z zakresu znajomości warzyw i owoców. Na koniec spotkania dzieci stemplowały za pomocą warzywnych stempelków. Misiom bardzo to się podobało. Dzieci podziękowały paniom piosenką ,, Niedźwiadek” i wierszem ,,Warzywa”. Obiecały, że na pewno niedługo wrócą. Do przedszkola wróciły radosne i dotlenione jesiennym powietrzem.

Opracowała: Grażyna Redźko