Kopciuszek – inauguracja uroczystości 70- lecia działalności przedszkola

„Wspaniałe przedstawienie! Gratulujemy i czekamy na następne przedstawienie!” „Gratulacje! Jestem zachwycona. Schylam czoło do ziemi.”
„ Fantastyczne przedstawienie, cudowne wrażenia, gratuluję i… chcę więcej.”
„Dziękujemy za wspaniałe przeżycie artystyczne, za przedstawienie, jego poziom, stroje, muzykę…” „Wspaniałe przedstawienie, cudowni aktorzy i twórcy sztuki! Gratulacje i podziękowania.”

Takie uznanie otrzymała bajka „Kopciuszek”, którą przedstawili rodzice oraz sympatycy Publicznego Przedszkola „Promyk Słońca” w Dziwnowie. Dnia 17 października 2017 roku odbyła się inauguracja uroczystości 70-lecia działalności naszego przedszkola. Dyrektor Renata Klimowicz witając wszystkich przypomniała krótką historię Przedszkola oraz podkreśliła, że pracuje ono w oparciu o własną koncepcję. Zaprezentowała również zadanie wynikające z planu wychowawczo – dydaktycznego na bieżący rok szkolny, które brzmi: „Przedszkole i rodzina – współdziałanie środowisk wychowawczych podstawą harmonijnego rozwoju dziecka jako priorytet w siedemdziesięcioletniej działalności Publicznego Przedszkola „Promyk Słońca” w Dziwnowie. Pani dyrektor zaprosiła wszystkich do włączenia się w realizację projektu edukacyjnego „Razem w rodzinie i w przedszkolu”. Omówiła zaplanowane zadania podkreślając, że każdy znajdzie coś dla siebie – dzieci, rodzice, sympatycy przedszkola, itp. „Bawimy się w teatr”- przedstawienie bajki „Kopciuszek” na rozpoczęcie obchodów 70-lecia to jedno z zadań, które 17 października zostało zrealizowane. Kto był mógł zobaczyć wspaniałą i wyjątkową grę „aktorów”, posłuchać dobrej muzyki, pocieszyć oko wytwornymi, bogatymi w kolory oraz formę strojami i piękną scenografię przygotowaną przez rodziców. To wszystko wytworzyło niepowtarzalny klimat. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do uświetnienia rozpoczęcia uroczystości 70-lecia działalności Publicznego Przedszkola „Promyk Słońca” w Dziwnowie. A oto lista aktorów, którą dyrektor Renata Klimowicz przeczytała po przedstawieniu:
Kopciuszek – Anna Majewska
Muzyka – Agata Lelo
Makijaż – Aleksandra Socha, Sylwia Żarnowska
Stylizacja fryzur – Katarzyna Jaworska
Stroje – Siostry z Instytutu Świętej Rodziny w Wisełce, Opera na Zamku w Szczecinie
Dekoracja – Katarzyna Kołakowska wraz z rodzicami: p. Justyną Hołdyńską, Moniką Strzałkowską, Renatą Markowską, Martą Stanisławowską

Na zakończenie zespół teatralny podziękował Pani Dyrektor za obecność, słowa wsparcia oraz za wspólną grę aktorską. Wychodzący goście przepełnieni radością, dziękowali za oderwanie od codzienności oraz za możliwość przeniesienia w bajkowy świat, gdzie dobro, miłość, pracowitość i mądrość zwycięża.

Opracowały:Bożena Zajączkowska, Agata Lelo