Tygryski na zakupach

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Dnia 03.października Tygryski poszły na zakupy!!! Tematem omawianym z dziecmi były „owoce”, w związku z czym trzeba było zakupić w sklepie owoce. Rano wszystkie dzieci przyniosły pieniążki – monety. Trzeba było najpierw poznać ich wartość. Wszyscy doskonale wiedzieli, jak wygląda 1 zł, 2 zł a jak 5 zł. Dlatego po obiedzie wszyscy gotowi wyszli do sklepu. Tam czekała już na nas mama kolegi Kajtka, która pracuje w sklepie jako ekspedientka, dlatego dzieci mogły poznać wykonywaną przez Nią pracę. Oczywiście dzieci wiedziały, ze jest to sklep samoobsługowy i co trzeba robić i co mieć, by dokonać zakupów. Na koniec każde z dzieci wybrało sobie owoc krajowy lub egzotyczny, zapłaciło i dostaliśmy rachunek. Wszystkie owoce w sali trafiły do odpowiednich koszyczków i czekają do piątku. W piątek z tych owoców będzie sałatka owocowa :). Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za zapłacenie za owoce, pani Ani Judkiewicz za pokazanie nam swojego miejsca pracy i omówienie, na czym polega Jej praca. Szczególne podziękowania kieruję do Pani Krystyny Pawlas, która przyjęła dzieci bardzo serdecznie i umożliwiła nam wykonanie takich super zakupów. Dziękujemy również za słodką niespodziankę na koniec.

Opracowała: Magdalena Sowa