Wycieczka Smerfów na lotnisko „Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ „Solidarność” w Goleniowie

W ramach realizacji rocznego planu pracy przedszkola – POZNAJEMY ZAWODY NASZYCH RODZICÓW – zaplanowałyśmy wycieczkę , której celem było zaznajomienie dzieci z pracą ludzi na lotnisku i jego funkcjonowaniem oraz poznanie ogólnych zasad bezpieczeństwa obowiązujących w Terminalu Pasażerskim , obserwacja odprawy bagażu i pobrania kart pokładowych oraz obserwacja kontroli bezpieczeństwa.
Poniedziałek 2 października na długo pozostanie w naszej pamięci, jako jeden z tych niezwykłych dni w przedszkolu obfitujący w moc wrażeń. Zaraz po śniadaniu wsiedliśmy do autokaru, który zawiózł nas do Goleniowa. Przed głównym wejściem na lotnisko czekała już na nas Pani Przewodnik , pracująca jako Strażniczka Graniczna. Ponadto przedszkolaki zapoznały się z służbami pracującymi w porcie, obserwowały start oraz obsługę samolotu z tarasu widokowego. Ogromnym przeżyciem dla maluchów było wejście na teren Lotniskowej Służby Ratowniczo – Gaśniczej i przejście przez punkt kontroli bezpieczeństwa. Następnie oglądali samochody bojowe Straży Pożarnej pracującej na lotnisku oraz ich wyposażenie. Strażacy zademonstrowali m. in. sprzęt do ratowania pasażerów samolotów .
Następnie przez stanowisko odprawy pasażerów weszliśmy do pomieszczenia, w którym bagaże jadące do samolotu poddawane są szczegółowej kontroli. Pracownicy Straży granicznej zaprezentowali nam wyposażenie, które pomaga im w utrzymaniu bezpieczeństwa na lotnisku. Największą atrakcją dla dzieci był zdalnie sterowany robot służący do usuwania niebezpiecznych przedmiotów.
Szybko mijały chwile i nadszedł czas powrotu do przedszkola. Mimo zmęczenia nikt nie narzekał ,a emocje nie pozwalały (większości) zasnąć w autobusie.

Opracowała: Beata Arczyńska

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”312″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”140″ thumbnail_height=”95″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”60″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show as slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]