Zajęcia adaptacyjne w Misiach

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Dnia 28 sierpnia rozpoczęły się dni adaptacyjne w Publicznym Przedszkolu „Promyk Słońca” w Dziwnowie. Pani dyrektor Renata Klimowicz wraz z panią Grażyną Redźko, Wandą Zalewską i Elżbietą Pankowską w szatni czekały na dzieci i ich rodziców. Pani dyrektor powitała gości i zaprosiła wszystkich do sali Misiów. Po wspólnej zabawie ruchowej nauczycielka Grażyna Redźko przedstawiła program spotkania. Dzieci wraz z rodzicami zostali zaproszeni do zwiedzania sali zabaw, poznania kącików zainteresowań oraz łazienki. Rodzice byli fantastyczni! Zamienili się w „maluszków”, pokazując swoim pociechom jak się bawić. Po zabawie dzieci szybciutko pozbierały zabawki.  Wszystkie zabawki szczęśliwie wróciły na swoje miejsce. Łazienka zaprosiła dzieci do umycia w niej rączek i załatwienia potrzeb fizjologicznych. Na stolikach czekała szklanka z pysznym soczkiem.  Dzieci bawiły się balonikami, chustą animacyjną. Było wiele zabaw metodą  W. Sherborne.  Dzieci poznały również gąsienicę Oliwię, z którą poszły na krótki spacer. Na koniec pierwszego dnia  rozdaliśmy nagrody i zaprosiliśmy Misiów wraz z rodzicami na kolejny dzień. We wtorek dnia 29.08.2075 r. bawiliśmy się podobnie. Było wiele zabaw muzyczno – ruchowych np. „Kółko graniaste” , „Jedzie pociąg z daleka „. Dzieci wykonały swoją pierwszą pracę plastyczną- pokolorowały misia. W środę dnia 30.08.2017 r. dzieci przywitała jeszcze jedna pani- pani Iza Łyjak. Dzieci pabawiły się w ,, Piłkę przyjaźni” , paluszkami oraz chustą animacyjną.  Pani Wanda Zalewska pokazała Misiaczkom jak w przedszkolu usypia się Misia. Dzieci również zjadły samodzielnie pyszny obiadek. Na koniec spotkania panie zaprosiły   na 1 września, gdzie bez mamy i taty dzieci zostaną w sali, aby poznawać siebie, najbliższe otoczenie i świat. Chwile spędzone z dziećmi i ich rodzicami były ciekawe i pełne tajemnic. Do zobaczenia do piątku!.

Opracowała: Grażyna Redźko

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”307″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”140″ thumbnail_height=”95″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”60″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show as slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]