Kopciuszek

1 czerwca rodzice dzieci z przedszkola przygotowali niespodziankę dla swoich milusińskich w dniu ich święta. Tą niespodzianką było wyjątkowe przedstawienie teatralne-,, Kopciuszek”. Wyjątkowe, ponieważ w rolę aktorów wcielili się rodzice dzieci uczęszczających do naszego przedszkola.
Dzieci były zachwycone i zadziwione, że mogły zobaczyć swoje mamy w zupełnie innych rolach. Choć bajkę zna każde dziecko, bo niejednokrotnie obejrzało ją lub słuchało czy to w domu, czy w przedszkolu czytaną przez rodziców bądź nauczyciela, to z przyjemnością obejrzało w wykonaniu aktorów w przedszkolu. Tytułowy Kopciuszek to sierota wychowywana przez macochę, która ma swoje dwie córki-brzydule, Kasię i Haneczkę. Sierotka całymi dniami sprząta, usługuje wszystkim i wykonuje wszelkie prace domowe. Natomiast siostry brzydule, tylko się wylegują i rozpaczają nad swoją brzydotą. Pewnego dnia siostry i macocha idą na bal do królewskiego pałacu. Kopciuszek dostaje wspaniałą suknię, złote pantofelki od sąsiadki staruszki i również pojawia się na balu, pamiętając jednak o wyjściu przed północą. Na balu budzi ogólny zachwyt swym wyglądem i cały czas spędza na tańcach z księciem. Gdy w pośpiechu przed północą opuszcza salę balową gubi pantofelek. Książę zakochany w pięknej dziewczynie (Kopciuszku) zarządza poszukiwanie właścicielki pantofelka. Jak to w bajce bywa rycerze księcia odnajdują Kopciuszka i zostaje ona królową. Dobro zostaje nagrodzone i wszystko szczęśliwie się kończy. Przedstawienie było atrakcyjne i zabawne. Mamy i pan Piotr wspaniale ukazali charakter bajki i wprowadzili akcent humorystyczny.
I oto Ci wspaniali aktorzy:
narrator- Anna Beyer
Kopciuszek- Monika Emeschajmer
macocha- Iwona Malinowska
Haneczka- Magdalena Hofman
Kasieńka- Patrycja Wrońska
sąsiadka/wróżka- Sylwia Łukasiewicz-Mieszała
książę/królewicz- Piotr Roczniak
herold- Ewa Szczurowska
ochmistrz- Małgorzata Sych
strażnik/ mieszczanin- Marzena Kędzierska
lodziarz/ sklepikarz- Agnieszka Rzepka
głos żeński/ głosy parzyste- Katarzyna Ziembińska
mieszczka/ pani Piosenka- Anna Dyczko
kamera- foto- Małgorzata Gaza
pani Bajka- Ewa Bodzęta
głos męski/ głosy nieparzyste- Agnieszka Nowak – Burakiewicz
Oprawą muzyczną spektaklu zajęli się państwo Boreccy.
Sztuka w wykonaniu rodziców odniosła sukces. Małoletnia widownia reagowała bardzo żywiołowo. Dzieci na przemian klaskały i śmiały się. Zwykle dzieci bawią rodziców. Tym razem było odwrotnie. Było to wspaniałe przeżycie nie tylko dla maluchów, ale także dla kadry pedagogicznej oraz innych gości, którzy zasiedli na publiczności. Nie obeszło się więc bez owacji na stojąco. Gratulujemy rodzicom pomysłu oraz inwencji twórczej i dziękujemy bardzo za tak miły akcent podczas tegorocznych obchodów Dnia Dziecka. Czekamy na kolejne bajki w wykonaniu tych wspaniałych aktorów.!

[nggallery id=5]

Opracowała: Grażyna Redźko

Dodaj komentarz