Festiwal Piłki Nożnej im. Jana Pawła II

„OBY SPORT PROMOWAŁ RADOŚĆ ŻYCIA, ODPOWIEDZIALNOŚĆ, ZDOLNOŚĆ DO POŚWIĘCEŃ I SZACUNEK DLA KAŻDEGO CZŁOWIEKA” JAN PAWEŁ II W dniu 9.05.2012 r. odbył się Festiwal Piłki Nożnej im. Jana Pawła II.
Uczestniczyły w nim reprezentacje Przedszkola Publicznego „Promyk Słońca” i uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Dziwnowie. Turniej odbył się w hali widowiskowo – sportowej noszącej imię wielkiego Polaka.
Celem spotkania było:
Kultywowanie i rozwijanie wiedzy o Janie Pawle II
Poszukiwanie celów życiowych i wartości
Kształtowanie postaw zdrowej rywalizacji
Rozwijanie pasji sportowych
Rozwijanie zdolności plastycznych Popularyzacja EURO 2012
Popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci
Krzewienie kultury fizycznej i sportu
Gra fair play
Rozwijanie kulturalnego dopingu
Pomoc innym Integracja pomiędzy placówkami oświatowymi na terenie gminy
Uczestnictwo rodziców w zajęciach dzieci
Propagowanie zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania
Umiejętność zwyciężania i ponoszenia porażek Rozwijanie i zacieśnianie więzi rodzinnej
Odkrywanie młodych talentów
Kształtowanie nawyków aktywnego i pożytecznego spędzania czasu
Wspomaganie pozytywnych emocji
Na wstępie przeprowadzono rozgrzewkę , bez której nie mogą odbyć się żadne zawody sportowe. Następnie odbył się pokaz multimedialny, ukazujący moment wyboru na papieża, Karola Wojtyły. Wszyscy wpatrywali się w Ojca Świętego i słuchali słów skierowanych do dzieci. Uroczystego otwarcia dokonali Burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak i Proboszcz parafii Karol Wilczyński , którzy objęli zawody honorowym patronatem. Po uroczystym otwarciu nastąpiło losowanie drużyn biorących udział w Festiwalu. Były to te same zespoły, które wystąpią na EURO 2012. Grupę „polską” reprezentowało przedszkole a pozostałe drużyny – szkoła podstawowa. Mecze jednocześnie były rozgrywane na dwóch boiskach. Rywalizacja była bardzo zacięte i dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń. Każdy zespół grał z każdym, z podziałem na przedszkole i na szkołę. W szkole podstawowej długo na prowadzeniu znajdowała się reprezentacja Francji, ale świetnym finiszem popisali się „Anglicy” którzy zdobyli pierwsze miejsce. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Holandii. W grupie przedszkolnej bezapelacyjne zwycięstwo odnieśli Grecy którzy wygrali wszystkie mecze. O drugim miejscu musiała zdecydować seria rzutów karnych. Drużyny Rosji i Czech miały tyle samo punktów, a w bezpośrednim pojedynku padł bezbramkowy remis. Tę walkę nerwów, zarówno dla strzelających jak i bramkarzy, wygrali nasi południowi sąsiedzi 3:2. Wartym uwagi pozostaje fakt, że „nasza reprezentacja” nie wygrała żadnego meczu, tracąc dwanaście bramek a zdobywając tylko dwie. Oby na zbliżających się Mistrzostwach Europy tabela była odwrócona. Naszym celem było również rozwijanie kulturalnego dopingu i gry fair play. Doping przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Dzieci przygotowały piosenki, transparenty, malowały twarze. Podczas meczów panował ogromny hałas porównywalny tyko z tym który panuje na stadionach podczas meczów reprezentacji. Nie mniejszym zaangażowaniem wykazali się rodzice którzy dopingowali swoje pociechy. Za najlepszy doping w grupie przedszkolnej nagrodę otrzymało całe przedszkole a w szkole klasy II A i II B. Nagrody za „najlepszą drużynę fair play” otrzymały reprezentacje Polski i Portugalii. Trudno było wybrać najlepszych zawodników. Wszyscy bardzo się starali. Jednak trzeba było wybrać tych najlepszych. Zostali nimi Maja Surma (Rosja) i Igor Arczyński (Francja). Po rozegraniu wszystkich meczy nastąpiło wręczenie nagród. Zwycięskie drużyny otrzymały koszulki z logo imprezy i puchary . Za drugie i trzecie miejsce wręczono piłki i puchary. Pozostałe miejsca uhonorowane zostały pamiątkowymi statuetkami. Wszyscy uczestnicy otrzymali odblaskowe smycze z logo imprezy i słodycze. Festiwal Piłki Nożnej im. Jana Pawła II zarówno w opinii dzieci i opiekunów był bardzo udaną imprezą , mającą na celu uhonorowanie pamięci o papieżu – patronie sportowców. Sam grał w piłkę nożną, pływał kajakiem, wędrował po górach, jeździł na nartach. Doceniał sportowców i ich wysiłek który pozwalał im zwyciężać. Często powtarzał : „ Sport budzi miłość do życia, uczy ofiarności, szacunku, odpowiedzialności, pozwalając należycie docenić wartość każdego człowieka”. Pragniemy serdecznie podziękować osobom które pomagały przy organizacji i zrealizowaniu tej imprezy. Dziękujemy również za udział małym sportowcom , bez których nie udałoby się przeprowadzić tych wspaniałych zawodów. Organizatorami i pomysłodawcami Festiwalu byli Teresa Winiarska i August Wolniakowski.
Niżej podajemy składy reprezentacji przedszkolnej:
TYGRYSKI
Grecja
1.Burakiewicz Kornel
2.Burakiewicz Aleks
3.Słabolepszy Patryk
4.Wrońska Weronika
5.Pozorska Karolina
6.Sawiński Marcel

Rosja
1.Malinowska Olivia
2.Świstak Mateusz
3.Gaza Antek
4.Antosia Beyer
5.Surma Maja
6.Dzięcioł Mikołaj

GUMISIE
Czechy:
1. Amelka Krawczyk
2.Teper Kinga
3. Bieńkowski Arek
4. Bartosz Ślażyński
5. Oskar Boguta
Polska:
1.Łyjak Hubert
2.Balazs Fryderyka
3.Kamińska Ola
4.Ślażyński Bartek
5.Michał Szumny

[nggallery id=8]

Opracował: August Wolniakowski

Dodaj komentarz