VII Międzyprzedszkolny Turniej Sześciolatków

Dnia 3 kwietnia 2012 r., o godz. 9.30 Hala Sportowo-Widowiskowa w Dziwnowie wypełniła się zawodnikami i kibicami. VII Międzyprzedszkolny Turniej Sportowy Sześciolatków pod patronatem burmistrza Dziwnowa otworzył burmistrz Grzegorz Jóźwiak.
W imieniu organizatorów – Publicznego Przedszkola „Promyk Słońca” w Dziwnowie, dyrektor Renata Klimowicz powitała wszystkich uczestników , a prowadzący turniej: Izabela Łyjak oraz Jerzy Janawa powitali zaproszonych gości oraz zaprezentowali zawodników.
Na turnieju gościliśmy :
Przedszkole Miejskie „Morskie Skarby” z Międzyzdrojów, reprezentowane przez dzieci oraz nauczycielki: Violettę Bajroszewską , Karolinę Droszcz i Iwonę Król, a także Agnieszkę Burakowską i Grażynę Moros.
Publiczne Przedszkole nr 2 z Kamienia Pomorskiego, reprezentowane przez dyrektor Franciszkę Zając, dzieci oraz nauczycielki : Joannę Wieteską, Paulinę Grzyb, Elżbietę Brudnicką, a także Halinę Skwarek i Urszulę Szczęch – Rybakowską.
Grupa „O” przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim, reprezentowane przez dzieci oraz nauczycielki : Jadwigę Szybiak i Anetę Kuryś oraz Ewę Maciejewską i Ewelinę Bakowicz.
Gospodarze – Publiczne Przedszkole „Promyk Słońca” w Dziwnowie, reprezentowane przez dyrektor Renatę Klimowicz, dzieci oraz nauczycielki: Magdalenę Sowę i Beatę Arczyńską oraz Teresę Grzędę.
Każda z przybyłych na turniej reprezentacji zaprezentowała specjalnie przygotowany okrzyk zagrzewający drużynę do sportowej rywalizacji.
W duchu sportowej rywalizacji przystąpiono do rozgrywania następujących konkurencji:
Slalom z woreczkiem na głowie.
Wyścig mrówek.
Toczenie obręczy.
Wędrujące trójkąty.
Wyścigi w parach w przysiadzie.
QUIZ 1
Foka na krze.
Celowanie krążkiem do małej bramki.
Wyścigi na jednej nodze.
Tor przeszkód.
QUIZ 2
Konkurencja dla nauczycieli – „Zabawy pałeczkami”.
Każda konkurencja poprzedzona była pokazem w wykonaniu uczennic z Publicznego Gimnazjum „Pomerania” w Dziwnowie, które pomagały mierzyć czas, zapisywać punkty na tablicach i zmieniać przybory do poszczególnych konkurencji. Niezawodnymi asystentkami były : Agata Lewandowska, Marta Jastrzębska, Katarzyna Lewandowska, Iga Tryka, Wioletta Garstka, Alicja Fajfer, Marika Kołodziej i Jagoda Czajkowska.
W przerwie na podsumowanie wyników turnieju wszyscy uczestnicy bawili się przy pląsie „Labada”, który poprowadziła nauczycielka Magdalena Sowa.
Zawodników wspomagał doping rodziców, znajomych oraz młodszych przedszkolaków i starszych kolegów ze szkoły, którzy tego dnia zasiedli na trybunach hali sportowej.
Jury pod przewodnictwem dyrektor Franciszki Zając miało bardzo dużo pracy, ponieważ wszystkie drużyny toczyły zaciętą rywalizację w duchu fair play, podejmując ogromny wysiłek o zajęcie najwyższego miejsca na podium.
Dzieci w trakcie rywalizacji wykazały się szybkością, zwinnością, sprytem i dużą kondycją fizyczną. Z wielkim przejęciem i zaangażowaniem podchodziły do wykonania każdej konkurencji, gdyż każdy chciał jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności.
Wyniki turnieju :
Miejsce – Publiczne Przedszkole „Promyk Słońca” w Dziwnowie – 39 pkt.
Miejsce – Grupa „O” przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim – 27 pkt.
Miejsce – Przedszkole Publiczne nr 2 w Kamieniu Pomorskim – 24 pkt.
Miejsce – Przedszkole Miejskie „Morskie Skarby” z Międzyzdrojów – 20 pkt.
Tak naprawdę jednak liczy się najbardziej dobra zabawa i możliwość spędzenia wspólnie czasu ze sobą. Wszyscy uczestnicy turnieju są przecież zwycięzcami. Nagrodzone zostały wszystkie drużyny, które tak samo cieszyły się z pucharów, dyplomów oraz pamiątkowych medali wręczonych przez burmistrza Dziwnowa Grzegorza Jóźwiaka i v-ce przewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Sokoła. Uczestnicy turnieju otrzymali również od pana Burmistrza torbę pełną łakoci, która osłodziła dzieciom trudy turnieju.
Organizatorzy dziękują wszystkim tym, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia imprezy. Gorące i z głębi serca płynące podziękowania wesołej braci przedszkolnej kierujemy do:
Burmistrza Grzegorza Jóźwiaka za ufundowanie medali i pucharów,
Rady Rodziców Publicznego Przedszkola „Promyk Słońca” w Dziwnowie za ufundowanie napojów dla uczestników oraz poczęstunku dla zaproszonych gości.
pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Kultury za pomoc w organizacji turnieju,
uczennic Gimnazjum „Pomerania” za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu turnieju,
Jerzego Janawy za pomoc w przeprowadzeniu turnieju,
wszystkich kibiców za stworzenie wyjątkowej atmosfery i obecność.
Przede wszystkim dziękujemy naszym zaprzyjaźnionym przedszkolom za przyjęcie zaproszenia i wzięcie udziału w naszej zabawie.
VII Międzyprzedszkolny Turniej Sportowy Sześciolatków – Dziwnów 2012 przeszedł do historii.

[nggallery id=9]

Opracowała: Izabela Łyjak

Dodaj komentarz