TEATR La Fayette

TEATR La Fayette to profesjonalna grupa teatralna ze Szczecina. Skupia wokół siebie artystów scen szczecińskich. W swoim repertuarze proponuje koncerty muzyki klasycznej, piosenki aktorskiej oraz spektakle teatralne dla dzieci i widzów dorosłych.
27.02.2012 przyjechali artyści z tego teatru do naszego przedszkola z bajką pt.,, O rybaku i złotej rybce”. Jest to historia o ludzkiej chciwości, zazdrości i konsekwencjach z tym związanych . Dawno temu, w małej, ubogiej chatce na brzegu morza mieszkał rybak z żoną. Codziennie chodził łowić ryby. Pewnego dnia na jego wędkę złapała się złota rybka, która przemówiła ludzkim głosem i obiecała w zamian za darowanie jej życia spełnić trzy życzenia rybaka. Bajka „O rybaku i złotej rybce” bardzo podobała się małym widzom. W postać żony rybaka wcieliła się założycielka teatru pani Iwona Faj, w roli narratora wystąpił pan Bogumił Majchrzak. Rybaka, który złowił złotą rybkę- odgrywał pan Piotr Zgorzelski, a złotą rybkę zagrała pani Agata Brodzińska.
Na pewno będziemy jeszcze gościć ten teatr u nas i niecierpliwie czekać na nowe przedstawienie.

[nggallery id=14]

Opracowała: Grażyna Redźko

Dodaj komentarz