Gumisie w bibliotece

21 lutego wybraliśmy się do Biblioteki Publicznej w Dziwnowie. Gumisie chciały dowiedzieć się jak długo jeszcze będziemy gościć Panią Zimę? Dzieci utrwaliły wiadomości na temat zimy, uczestniczyły w zajęciach plastycznych, śpiewały znane piosenki o zimie, rozmawiały o sportach zimowych.
Dzieci dowiedziały się, że pozostał jeszcze równiutki miesiąc i będziemy witać Panią Wiosnę, a żegnać Panią Zimę. Przez ten czas mogą się jeszcze cieszyć zabawami i sportami zimowymi. Gumisie wiedziały doskonale jakie sporty uprawiamy zimą : skoki narciarskie (wszystkie pamiętały o wyczynach Adama Małysza), biegi narciarskie (tu również chórem powiedziały, że najlepsza jest Justyna Kowalczyk), oczywiście znały snowboard, bojery, łyżwiarstwo szybkie, jazdę figurową na lodzie, saneczkarstwo.Gumisie z zapałem pokolorowały rysunki o sportach zimowych. Również wykazały się wiedzą na temat odpowiedniego ubrania na tę porę roku: cieple kurtki, ocieplane spodnie, grube skarpety, szale, czapki i rękawice. Dzieci dowiedziały się jak należy pomóc przetrwać zimę zwierzętom i ptakom, że należy je dokarmiać – bo przecież nie wszystkie zwierzęta śpią w zimie i nie wszystkie ptaki odleciały do ciepłych krajów. Dowiedziały się jak się robi karmniki i jakie karmy do nich podajemy. Zaśpiewały pięknie piosenkę „O zimie” i bardzo trudną, ale piękną piosenkę „ O Królowej Śniegu”. Na koniec w dziale dziecięcym stoczyliśmy ze sobą bitwę na „papierowe śnieżki” – przygotowane przez panią Wiesię Płaczkowską, oj była sportowa rywalizacja i wesoła zabawa. Przed powrotem do przedszkola zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z „Bibliotecznym Bałwanem. Niedługo na pewno zawitamy z radością do biblioteki.

Opracowała: Grażyna Redźko

Dodaj komentarz