Wycieczka do lasu Tygrysków

Na dzień 17 lutego pani Magda i pani Beatka wraz z rodzicami zaplanowały dla Tygrysków niespodziankę – wycieczkę do lasu w Dziwnowie. Jesienny las dzieci oglądały w Pobierowie a las zima postanowiliśmy zobaczyć na miejscu bez konieczności wyjazdu autokarem.
Po śniadaniu dzieci wraz z panią Beatką rozmawiały na temat bezpieczeństwa podczas przejścia ulicami Dziwnowa, pobytu nad jeziorkiem w lesie oraz przy ognisku. Wiadomości dzieci zostały usystematyzowane i …można wyruszyć. Po drodze, w której towarzyszyły dzieciom mamy niektórych dzieci, wszyscy dotarli do lasu. I tu czekała na dzieci nie lada niespodzianka…ROZPALONE OGNISKO (!) oraz przygotowane miejsca do odpoczynku. Tym wszystkim zajęli się rodzice Tygrysków oraz pracownicy służb komunalnych. Jednak przed ucztowaniem dzieci poszły na wycieczkę w las. I tutaj zobaczyły, ze las o tej porze roku wygląda inaczej – w lesie jest ciszej, niestety nie można znaleźć ani grzybów, ani innych owoców leśnych, nie słuchać ptaków, ale za to widać ślady zwierząt na śniegu. Bardzo ciekawa rzecz zainteresowała dzieci – dziupla a w niej spiżarnia wiewiórki. Nikt jednak niczego nie dotykał, bo co zjadłaby wiewiórka po przebudzeniu? Po spacerze czas na zasłużoną kiełbaskę i ciepłą herbatę…Dzięki rodzicom i paniom wszystko przebiegało prawidłowo, wszyscy się najedli i ogrzali. Dzieci stosowały się do omówionych wcześniej reguł bezpieczeństwa i dlatego nikomu nic złego się nie przydarzyło. Chociaż po powrocie do przedszkola wszyscy byli OKROPNIE zmęczeni, ale ZADOWOLENI! Las zimą jest przecież taki inny. Ciekawe, jak będzie wyglądał wiosną? Zobaczymy…wszystko się okaże wiosną.

 

Opracowała : Magdalena Sowa

Dodaj komentarz