Mikołajki w przedszkolu

Przyjedź do nas Mikołaju,
przywieź radość i zabawki…
i tak się śniło
obdziel podarkami!

Wszystkie dzieci kochają Mikołaja, każdego roku z entuzjazmem czekają na spotkanie z Nim, na wspólne zabawy i prezenty. Dnia 6 grudnia 2021 roku do Publicznego Przedszkola „Promyk Słońca” w Dziwnowie w towarzystwie Elfa przybył Mikołaj.

Mikołaja oraz Elfa powitała Pani dyr. Renata Klimowicz, która zaprosiła do odwiedzin i wręczenia prezentów naszym przedszkolakom. Przeprosiła, że nie może zaprosić Mikołaja do poszczególnych sal, nadmieniła, że musimy dostosować się do nowej „covidowej” rzeczywistości i przestrzegać sanitarnych nakazów. Przez drzwi balkonowe od strony przedszkolnego podwórka Mikołaj wraz z Elfem wręczyli wory z prezentami. Dzieci witały Mikołaja i dziękowały mu piosenką o tematyce świątecznej. Wszystkie dzieci oraz cały personel przedszkola ubrany był w mikołajkowe kolory tj.: biało-czerwone, co bardzo podobało się Mikołajowi. Wesołe zabawy mikołajkowe odbyły się w poszczególnych salach. Dzieci w tym dniu poznały „Historię św. Mikołaja”, w salach odczytano również list od św. Mikołaja. Dzieci układały Mikołajkowe puzzle oraz rysowały portret św. Mikołaja.

Dzieci z grupy V „Misie” wraz z Paniami Grażynką, Elą oraz Agatą bawiły się przy piosence „Mikołaj jedzie samochodem” wykorzystując chustę animacyjną, słuchały wiersza „Czy wy wiecie?”, dotykiem odkrywały co skrywa w sobie czarodziejski worek.

Pani Kasia wraz z Panią Kamilą zaprosiły dzieci z grupy I „Smerfy” do zabaw ruchowo-naśladowczych „W krainie św. Mikołaja”, zabaw muzyczno-ruchowych z wykorzystaniem piosenki „Czym podróżuje św. Mikołaj”, a także przygotowały mikołajkową fotobudkę.

Dzieci z grupy II „Duszki” wraz z Paniami Olą oraz Magdą otrzymały zadania specjalne od św. Mikołaja, które umieszczone były w liście. Wykonanie tych zadań gwarantowało zostanie pomocnikiem św. Mikołaja. Wszystkie zadania zostały sprawnie wykonane.

Panie Magdalena, Anita, Magda oraz Andżelika dla dzieci z grupy III „Gumisie” przygotowały fotobudkę „Mikołajki”, a także zabawy muzyczno-ruchowe do utworów o tematyce świątecznej oraz pracę grafomotoryczną „Prezent”.

„Pomocnicy św. Mikołaja” to zabawy muzyczno-ruchowe z wykorzystaniem m.in. piosenek „Jedzie Mikołaj samochodem”, „W pracowni Pana Mikołaja”, w które bawiły się dzieci z grupy IV „Tygryski”. Panie Ania, Bożena oraz Jola przygotowały również quiz dotyczący wiedzy o Mikołaju, film o Laponii – domu św. Mikołaja, a także pracę plastyczną ‘Mikołaj”

Punktem kulminacyjnym we wszystkich salach było wręczenie paczek, które podarował
św Mikołaj. Worki były pełne dzięki hojności naszej wspaniałej Rady Rodziców. To był wspaniały dzień, pełen pozytywnych emocji. Doświadczenie przeżycia spotkania z Mikołajem na długo pozostanie w sercach i umysłach naszych wychowanków.

Jak się bawiliśmy? Super! Widać to na załączonych zdjęciach. Mikołaju św. czekamy na Ciebie za rok, a dziś mówimy: Dzięki Ci składamy Mikołaju św. za twe dobre serce i Twoje prezenty.

Opracowały: Anna Franczak, Bożena Zajączkowska